У Верховній Раді зареєстрували законопроект №0095 “Про денонсацію угоди між Україною та Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України”. Це зробили народні депутати від фракції “Слуга народу” Олег Дунда й Олександр Аліксійчук.

Про це Дунда повідомив на брифінгу в парламенті.

“Харківські угоди” були перевіркою тодішнього керівництва нашої держави на їхню спроможність захищати та відвойовувати незалежність України. І виявилося, що державна влада в той час не пройшла цієї перевірки, а обрала грошовий компроміс, зрадивши інтереси українців, свідомо віддаючи “на відкуп” наші українські території”, – заявив нардеп.

На думку Дунди, якби у 2010 році народні депутати не проголосувала за ратифікацію “харківських угод”, то у 2013-2014 роках замість розпланованої підготовки до анексії Криму, відбувався би процес підготовки до виведення Чорноморського флоту Російської Федерації з Кримського півострова.

Він зауважив, що на сьогодні лише “харківські угоди” 2010 року є підставою, що дозволяє перебувати росіянам у Криму. Але з урахуванням подій, що сталися там в 2014 році, Україна має законне право денонсувати їх якнайшвидше.

Отже, більше жодних законних підстав для присутності російських військових на території українського Криму вже не буде.

Нагадаємо, Рада національної безпеки і оборони 11 березня доручила Службі безпеки України перевірити обставини голосування щодо ратифікації “харківських угод” у 2010 році й за наявності підстав відкрити кримінальні провадження за статтею про держзраду стосовно народних депутатів VI скликання.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.