Президент України Володимир Зеленський вже достатньо підготовлений для того, щоб зустрічатися з президентом США Джо Байденом. Про це заявив глава української делегації в Тристоронньої контактній групі Леонід Кравчук в програмі «Погляд з Банкової».

«Після засідань G7, саміту НАТО, зустрічі Байден – Путін, після того, що ми придбали – а ми придбали величезний досвід війни на Донбасі, після підготовки до” Кримської платформі “, у нас є величезний матеріал для того, щоб їхати до Байдена і переконувати його на конкретних фактах. Це головне », – вважає Кравчук.

За його словами, це стосується і тематики вступу України в НАТО, і розширення Нормандського формату з приєднанням США, врегулювання на Донбасі і питання Криму.

«Зеленський зараз підготовлений до такої зустрічі просто на найвищому рівні. І я не думаю, що зараз треба шукати ще якісь питання для обговорення. Треба просто порекомендувати Володимиру Олександровичу, щоб він був твердий, послідовний, системний. Щоб він відстоював не просто інтереси України. А щоб він просив, наполягав, переконував, що повинні бути абсолютно конкретні дії з боку Заходу взагалі, і США зокрема », – резюмував Кравчук.

Крім цього, Рішення про приєднання США до нормандського формату щодо врегулювання ситуації на Сході України, ймовірно, буде ухвалено за підсумками візиту Президента України Володимира Зеленського до Вашингтона.

“Якщо США приєднаються, вважаю, що це буде дуже великий крок щодо врегулювання процесу. Це означатиме, що і на Мінському майданчику буде більше дипломатії, більше зусиль і більше твердих позицій, ніж зараз”, — сказав перший президент України.

На його думку, на цьому етапі в межах Нормандської четвірки Німеччині та Франції бракує твердості, системності і послідовності в тому, “щоб чітко і ясно поставити Росію в ту ситуацію, в якій вона реально перебуває”.

“А саме що вона агресор і що вона – сторона конфлікту. Я, наприклад, за ці роки жодного разу не чув, щоб або президент Франції, або канцлер Німеччини сказали на будь-якій із зустрічей, що агресор — Росія і що вона повинна піти з Донбасу і залишити Крим. Я такого не чув. А це вже давно слід було б зробити”, — переконаний очільник української делегації в ТКГ.

Після зустрічі Зеленського і Байдена, вважає Кравчук, “все буде змінюватися” – як стосовно отримання Україною Плану дій щодо членства в НАТО, так і у роботі нормандського формату й щодо ситуації з Мінськими угодами.

Він нагадав, що 16 червня під час пресконференції у Женеві Байден підтвердив, що Мінський процес треба розвивати, його потрібно підкріплювати дипломатичними та іншими можливостями.

“Очевидно, за цим стоять якісь конкретні пропозиції, які будуть реалізовані в якихось формах”, — підсумував Кравчук.

Що цікаво, ще у лютому Президент України Володимир Зеленський висловив сподівання на долучення Президента США Джо Байдена до нормандського формату.