Колишній президент, голова української делегації в ТКГ Леонід Кравчук заявив, що якщо ситуація в Білорусі не зміниться, переговорний майданчик щодо Донбасу доведеться міняти.

Він зазначив, що зараз політична ситуація в Білорусі не сприяє роботі на Мінському майданчику.

«Народ піднявся проти Лукашенка, і все говорить про те, що протести триватимуть. Працювати в таких умовах дуже складно … Очевидно, якщо нічого не зміниться, нам потрібно буде шукати інший майданчик », – сказав Кравчук.

Глава української делегації пояснив, що рішення про перенесення майданчика може прийняти ОБСЄ – як модератор.

«Тут мова йде про майданчику міжнародного характеру. Відповідно і рішення приймати на міжнародному рівні », – підкреслив Кравчук.

Також Леонід Кравчук заявив, що постанова про скасування місцевих виборів, а саме пункт 4, який стосується частини виборів і передачі кордонів в ОРДЛО, суперечить Мінським домовленостям і може заблокувати переговори.

“Подальша можливість працювати буде заблокована (якщо Рада не проголосує – Ред.). Сьогодні Росія і ОРДЛО відкрито про це говорять. Вони чекають поки ми говоримо, що це питання в роботі. Але тоді вся відповідальність буде на Верховній Раді”, – сказав Кравчук.

За його словами, зараз це питання (внесення змін до постанови про вибори на Донбасі) обговорюється не тільки в “коридорах”, але і в Раді.

“Я звернувся до парламенту з листом, щоб депутати розглянули питання про відповідність постанови Верховної Ради України про проведення місцевих виборів Мінським угодами від лютого 2015 року. Це ж рішення схвалено ООН, а Україна повинна виконувати міжнародні документи.

По тому що вивчав особисто я, скажу що – так, в цій постанові є невідповідності. Як надійде Верховна Рада я не знаю, але є поправка депутата від фракції “Слуга Народу” Олександри Качури, який також побачив необхідність внести в цю постанову відповідні корективи. Зараз це питання знаходиться на обговоренні і можливе рішення”, – розповів Кравчук.