На півночі Донецької області помітили пересування вантажівок із оборонними конструкціями «зуби дракона». Загарбники доставляли їх на Вугледарський напрямок та посилюють там оборону. Схоже, вони бояться обвалу оборони і успішних дій ЗСУ.

Про це у своєму телеграм-каналі повідомив радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.

Він розповів, що з Новоазовського напрямку через Нікольську частину Маріупольського району було помічено переміщення окупантами так званих «зубів дракона». Росіяни перенаправляли оборонні піраміди в бік півночі Донецької області на Вугледарський напрямок.

«Зуби дракону. Знов зафіксовано постачання зубів дракону з Новоазовського напряму в бік півночі Донецької області. Рух через Нікольську частину Маріупольського району (Вугледарський напрям)», – написав Андрющенко.

Варто додати, що російські окупаційні війська у зимовий період намагатимуться захопити всю територію Донецької області.

Таку думку висловив військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов.

“Тиск триватиме — Лиманський напрямок, Авдіївський, Мар’їнський, Бахмутський і, відповідно, Вугледарський напрямок. Окупанти намагатимуться взяти під свій контроль усю територію Донецької області, а не окремі населені пункти на кшталт Авдіївки чи Куп’янська”, — сказав він.

Аналітик зазначив, що українська сторона утримує близько 55% території Донецької області.

“Це свідчення і політичної, і військової поразки російського диктатора. Тому він намагається “виправити” ситуацію. Подивіться на ситуацію на фронті: запеклі бої в районі Мар’їнки, запеклий характер боїв у районі Бахмута, де вони намагаються повернути раніше втрачені позиції в районі Андріївки та Кліщіївки, але безуспішно”, — наголосив він.

Подібна ситуація спостерігається в районі Авдіївки, де окупанти намагаються створити оперативне кільце для оточення українських захисників, каже Снєгирьов.

“Повідомлення про взяття під контроль окупантами очисних споруд, як і те, що вони прорвалися на Авдіївський коксохім, — не відповідають дійсності. Або присутність російських окупантів безпосередньо в Авдіївці з боку так званої промзони — це все інформація, яку просуває Інститут вивчення війни з посиланням на російські джерела, але яка спростовується українським Генеральним штабом”, — акцентував він.

На Лиманському напрямку, за його словами, росіяни продовжують робити спроби прорватися в районі Білогорівки, Терн і Серебрянського лісництва.

“Однак є й успішні дії ЗСУ. Так, за минулий тиждень у районі Білогорівки вдалося в результаті успішного контрнаступу повернути раніше втрачені позиції загальною площею 1,3 кв. кілометра. Аналогічна ситуація в районі Серебрянського лісництва, ніхто не дає окупантам просунутися, ба більше, ЗСУ демонструють активний характер оборони, а саме просування вперед. Але, підсумовуючи найближчий час, у зимовий період завдання російських окупантів — це взяття під контроль усієї території Донецької області”, — підсумував Дмитро Снєгирьов.

В той же час, військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко переконаний, що на сьогодні для противника саме Вугледар є тактично дуже важливою локацією, а всі інші локації мають виключно політичні моменти.

«Ми бачимо активізацію росіян по багатьох напрямках. Біля Бахмута бачимо активізацію ворога як на західній локації, так і на південній, у напрямку Кліщіївки та Андріївки. Також йде інтенсифікація бойових дій у районі Мар’їнки. Найближчим часом, я у цьому впевнений, розпочнеться інтенсифікація боїв біля Вугледара. Тобто досить широкий фронт активізувався по деяких локаціях. І це можна назвати таким запасним планом для російського командування. Якщо вони не зможуть виконати задачу щодо захоплення Авдіївки до Нового року або так званих виборів у Росії, то у них буде можливість по деяких з цих напрямків досягти якогось успіху», — прокоментував ситуапцію на фронті експерт.