Втрати України у війні з Росією є засекреченою інформацією, яку не можна знати ворогу. Її може озвучувати лише військове командування держави в дуже рідкісних випадках.

Втрати власної армії – це стратегічна інформація, якою може скористатися ворог для планування своїх операцій. Про це під час стріму на 24 Каналі розповів полковник запасу ЗСУ, військовий експерт, льотчик-інструктор Роман Світан.

Співрозмовник відзначає, що якими б не були втрати, у жодному разі не можна їх підтверджувати. Адже мова не про внутрішнє розуміння самими українцями – мова про воєнну стратегічну секретну інформацію.

Єдине, по чому ми можемо частково судити – це ті заяви, які іноді видає Генеральний штаб. Втрати в нас 1 до 7, а далі можна рахувати,– заявив Роман Світан.
Крім того, він розповів, що вже не є таємницею й неможливо приховати те, що в українського війська є дуже багато поранених. Але з певного боку це може бути великим “плюсом”.

“Тільки дослухайте до кінця. Це означає, що в нас менше вбитих. Тобто ми рятуємо всіх, кого можемо врятувати. Поранених справді багато, важко поранених багато”, – наголошує полковник запасу ЗСУ.
Та, за його словами, українські парамедики, весь медичний персонал, хірурги рятують практично всіх, кого ще можна врятувати. Завдяки цьому в нас і значно менше загиблих, ніж у росіян.

І більше поранених у співвідношені загиблих до поранених. Це не інсайд, це все – на поверхні. Така ситуація – вона важка для нас, однозначно,– резюмував Роман Світан.
Австрійський військовий експерт Том Купер, який регулярно аналізує ситуацію на фронті та відомий своїми іронічними замітками на адресу росіян, розповів про сили Кремля та проаналізував, наскільки можливим є великий наступ РФ.

Про це Купер сказав в інтерв’ю “Фактам тижня” ICTV.
За його словами, “великий наступ” Росії, про який всі говорять, вже триває вже не менше тижня, якщо не більше.

“Тому я не очікую, що його темп зросте ще більше. Це просто такий спосіб його проведення, тобто немає одного великого пушу в одному секторі лінії фронту. Але були спроби щонайменше натиснути на три різні точки по лінії фронту. Це пов’язано з тим, як функціонують російські збройні сили, як вони діють і як вони можуть діяти у світлі українського тиску на їхні системи матеріально-технічного забезпечення”, – каже експерт.

Більшість переваг росіян полягає у тому, що є три зони, де вони можуть підтримувати такий наступ. Є й інші зони, де вони не можуть його підтримувати.

Роль залізниці у наступі Росії
На думку Купера, підготовка наступу РФ багато в чому залежить від залізничної мережі, тому що російські збройні сили залежать від залізниць у своїй матеріально-технічній базі.

“З цього виходить, що вони мають хорошу залізничну мережу позаду своєї лінії фронту в районі Кремінної, Бахмуту, Вугледару, де насправді не так вже з цим і добре, але все ж краще, ніж на деяких інших ділянках. І тут вони намагаються просуватися вперед, але наскільки вони успішні, це окрема історія. Вони вже наступають і це триває вже більше тижня”, — зазначив експерт.
Водночас, в України немає залізничної мережі, жодних залізниць, наприклад, з південної Білорусі до Києва, а залізнична мережа на північ від Харкова також не дуже добре розвинена. Тим часом існує кілька залізничних мереж, які з’єднують Росію зі сходом України, зокрема з Донбасом через добре відомий промисловий фонд цієї частини України — промислові об’єкти, величезні шахти тощо.

“Залізниць ще за радянських часів там побудували чимало, а це означає, що це територія, де росіяни можуть проводити наступальні дії зараз. Але вони не можуть зробити те саме на інших напрямках, не зможуть зробити те саме із Сумами і тим більше із Києвом”, — каже Купер.