Ситуація на Луганщині залишається складною, але контрольованою. Збройні Сили України продовжують давати відсіч російським загарбникам.

Про це повідомив очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай в ефірі національного телемарафону, інформує 24 Канал. За його словами, наразі найскладніше на Кремінському напрямку.

Як розповів Гайдай, на Кремінському напрямку складно, але контрольовано. Зараз немає суттєвого просування у російських окупантів, проте збільшилась кількість атак і обстрілів.

Водночас загарбники встановили потужну РЕБ (комплекс радіоелектронної боротьби – ред), тому українські захисники мають обмежені можливості використання БПЛА.

За словами Гайдая, на Луганщині вже закінчуються “вагнерівці”. Загалом зараз перебувають на фронті, підготовлені двомісячним курсом молодого бійця, мобілізовані окупанти.

Гайдай наголосив, що росіяни вщент розбили Новоселівське, Макіївку та Куземівку.

Цивільне населення тимчасово окупованих територій позбавлено можливості отримувати медичну допомогу. Так, усі медзаклади окупанти переформатували під військові шпиталі.

Російська окупаційна армія веде наступ, докладаючи зусиль у п’яти основних точках українського фронту й зазнаючи величезних втрат живої сили та техніки. Армія РФ зосереджує основні зусилля на веденні наступальних дій на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Вугледарському напрямках.

Українські військові відважно боронять Бахмут, що на Донеччині й розуміють, що захищають там всю Україну. Вони мають чітке усвідомлення, що Владімір Путін не зупиниться на Донбасі.

Російський диктатор йтиме настільки далеко, наскільки його пустять. Про це 24 Каналу розповів політолог та військовий ЗСУ Кирило Сазонов.

Отже, найкращий варіант – зупинити його під Бахмутом, аніж він піде далі. І чим раніше Збройні Сили України це зроблять, тим краще.

Росія закінчується там, де їй дають по морді,
– зазначив військовий ЗСУ.

Він додав, що у лавах ЗСУ воюють бійці з різних куточків України. Не залежно від того, звідки вони – кожен захищає свій дім. Сазонов підкреслив, якщо пропустити російських загарбників тут, то ми отримаємо новий Бахмут у Костянтинівці чи Покровську тощо.

Так, мотивація наших військових дуже проста – під Бахмутом вони захищають всю Україну і кожен боронить свій дім.

Ситуація на Вугледарському напрямку продовжує залишатися важкою, але контрольованою. Про це заявляють українські військовослужбовці, які зараз там стримують противника.

Щодня вони стежать за росіянами та не дають їм зайняти місто. Для цього розробляють і використовують різні тактики, повідомляє кореспондентка телеканалу FREEДОМ Анастасія Волкова.

Бійці розповідають, що противник на Вугледарському напрямку цілодобово намагається атакувати та проводити наступальні дії.

“Вони почали застосовувати дуже багато різних засобів радіоелектронної боротьби там, де тільки вони можуть це зробити. Заважає. Але можна пристосовуватися. Постійно треба пристосовуватися, постійно треба слідкувати, тому що так чи інакше ворог використовує такі самі типи БПЛА, як і ми в основній мірі. І тому можна знаходити лазейкі часові і просторові, щоб активно працювати”, — каже “Михась”.

Кілька днів тому російська морська піхота намагалася прорвати оборону і зайти у Вугледар. Але була розбита і відійшла на свої рубежі.

Порівнюючи дії росіян на Вугледарському напрямку зараз і місяць тому, українські військовослужбовці впевнені, що так званий наступ окупантів уже почався.

“Щодо дій противника, як вони пробують, намагаються, то це можна сказати, що майже щодня. Навіть не щодня, а щогодини. Але їхні спроби є марними. Зважаючи на те, що їх більше, але ми сильніші. Насправді противнику дуже цікавий цей напрямок, для них він є стратегічним — Вугледарський напрямок. Тому що це буде логістика для них і покращення, як вони собі думають, надалі наступальних дій. Ніхто здавати Вугледар не збирається”, — розповів військовослужбовець ЗСУ з позивним “Дельфін”.