У російському МЗС пообіцяли обов’язково дати відповідь на рішення Румунії скоротити російське представництво в цій країні.

Про це російському агентству “РИА Новости” заявили в МЗС РФ.

Зокрема, у МЗС Румунії повідомили, що спецрейсом з Бухареста вже вилетіли 40 російських дипломатів і представників технічного персоналу посольства РФ, а також члени їхніх сімей.

“Як раніше заявляла російська сторона, Росія дасть відповідну відповідь”, – сказали в МЗС РФ.

Румунська влада заявила, що на борту літака перебували 11 дипломатів і 29 технічно-адміністративних співробітників.

За словами офіційних осіб, літак вилетів із шестигодинною затримкою. Затримка пов’язана з тим, що весь багаж персоналу не поміщався у багажний відсік літака.

Зазначається, що про ці наміри міністр закордонних справ Румунії Богдан Ауреску вже поінформував російського посла.

Зауважимо те, що згідно з рішенням Румунії, Росія має скоротити кількість посад у штаті на 51 позицію, тобто прибрати 21 дипломатичну посаду і 30 посад технічно-адміністративного персоналу.

Фактично РФ має скоротити свій штат у Румунії на 40 осіб – на 11 дипломатів і 29 осіб технічно-адміністративного персоналу (різниця пояснюється тим, що не всі посади наразі зайняті).

Румунське зовнішньополітичне відомство також наголосило, що рішення про скорочення персоналу дипмісії відображає поточний рівень відносин між двома країнами після того, як Москва розв’язала агресивну війну проти України. МЗС Росії пообіцяло дати відповідь.

Також після повномасштабного нападу Росії на Україну Румунія приєдналася до санкцій проти Москви. Торік Бухарест вислав кількох російських дипломатів, а також обмежив видачу віз росіянам. Крім того, в лютому Румунія зупинила роботу Російського дому в країні, зазначивши, що російська сторона навмисно спотворювала реальність та історичну правду з метою вплинути на думку румунів.

Росія сама може визначити, хто саме має покинути Румунію.

Російську сторону також було поінформовано про те, що вона має не більше 30 днів на виконання рішення про видворення дипломатів.

Звертаємо увагу, раніше повідомлялося, що уряд Фінляндії ухвалив рішення вислати дев’ятьох працівників російського посольства через розвідувальну діяльність.

Рішення про вислання росіян ухвалив міністерський комітет із питань зовнішньої політики і політики безпеки при президенті й уряді Фінляндії. Зазначається, що їхня діяльність є несумісною з дипломатичним статусом.

В уряді Фінляндії повідомили, що МЗС країни поінформує про це російського посла.

Це не перший випадок дипломатичного протистояння між Москвою та Гельсінкі. Раніше Росія обурилась через “напад” на своє консульство у Фінляндії, а потім заморозила рахунки фінських дипломатичних представництв у країні.

Як стверджує російське зовнішньополітичне відомство, в ніч проти 1 травня невідомі кинули на територію консульства в Марієгамні “вибуховий шумовий пристрій, а також інші предмети”, що там називають “актом вандалізму”.

“Будівлі консульства завдано матеріальної шкоди. Дії зловмисників становили пряму загрозу життю і здоров’ю співробітників російської місії”, – стверджує Захарова.

У зв’язку з цим Росія вимагає від Фінляндії “вжити необхідних заходів для притягнення винних до відповідальності і забезпечити належний рівень безпеки співробітників і власності консульства Росії на Аландських островах”.