Міністр інфраструктури Олександр Кубраков провів термінові переговори з Яцеком Сєвєрой, головою Бюро національної безпеки Польщі, стосовно недопустимості блокування кордону, зокрема, для пасажирського транспорту.

Пресслужба Міністерства інфраструктури повідомила про це.

У повідомленні зазначено, що у соцмережах поширюється відео, на якому тисячі польських протестувальників перекривають рух автобусів з пасажирами.

Кубраков наголосив, що «жінки та діти, що шукають притулку від війни і повертаються додому з різних причин, не можуть стати заручниками комерційних інтересів».

За його словами, подібні акції та випадки нелюдського ставлення до українців на кордоні ЄС можуть бути використані російськими спецслужбами «для провокацій та створення штучного конфлікту між нашими країнами».

“Ми очікуємо на конкретні дії польських колег, щодо недопущення таких ситуацій та вирішення проблеми загалом”, – заявив Кубраков.

Нагадаємо, що 18 лютого, польські протестувальники заблокували рух пасажирського поїзда №119 Київ — Хелм. У поїзді перебували 260 пасажирів, абсолютно більшість — жінки та діти. Багато пасажирів мали подальші пересадки та перельоти. Після втручання польської поліції та залізничників поїзд було розблоковано, він продовжив рух.

Укрзалізниця наголошує на неприпустимість блокування руху залізничного транспорту. Вважаємо подібні дії протестувальників обурливими, зважаючи на історію партнерських та економічних відносин між нашими країнами. Крім того, такі дії негативно впливають на забезпечення обороноздатності України та безпеку кордонів ЄС від російського агресора, — йдеться в повідомленні Укрзалізниці.