Американський генерал Бен Ходжес навіть не сумнівається, що Україна поверне усі свої втрачені території. Однак це станеться не раніше літа 2023 року. При цьому колишній командувач армії США в Європі наголошує, що Київ поверне під свою юрисдикцію і Крим.

Напередодні американський генерал в інтерв’ю «Голосу Америки» озвучив свій прогноз щодо війни в Україні, а також коли Київ зможе повернути під свій контроль раніше втрачені території.

Ходжес заявив, що спочатку ЗСУ відновлять контроль над територіями, втраченими після 24 лютого 2022 року, а лише після цього почнуть вирішувати питання Криму. Вже до кінця 2022 року українським захисникам пощастить повернути території, які захопили окупанти після 24 лютого.

Також генерал не має сумнівів, що майбутня зима зіграє на руку українським захисникам. Вони вестимуть бої на своїй території та за свою землю. Щобільше, ЗСУ має потужну підтримку з боку Заходу, а у ЗС РФ такої підтримки та мотивації немає.

Понад 50 країн світу готові допомогти ЗСУ всім, чим можуть, включаючи зимовий комплект одягу. Російська армія такими здобутками похвалитися не може. Мало того, всіх мобілізованих після 21 вересня посилають на фронт не лише не навченими, а й погано озброєними та екіпірованими.

Ходжес також заявив, що для якнайшвидшого звільнення всієї території України ЗСУ необхідні танки. Американський генерал закликає Захід відкинути убік усі надумані ризики, пов’язані з постачанням такої військової техніки.

Водночас військовий аналітик Том Купер звертає увагу, що нізвідки з України росіяни йти не збираються. Немає жодних сумнівів у тому, що Путін(імовірніше, Суровікін) використав останні кілька тижнів, щоб зміцнити позиції ЗС РФ в Україні, тим самим зміцнивши позиції Росії.

Натепер ситуація виглядає приблизно так:

Суровікін продовжує обстрілювати українську енергосистему крилатими ракетами та особливо LPGM іранського виробництва (українці заявили про більш ніж 30 подібних атак за останні два дні і про те, що було збито 23−25 дронів. Одного з командирів ППО нагородили за збиття шести «Калібрів» минулого тижня);

Українці просуваються в районі Куп’янська, але повільно та методично. Як було «оголошено» ще в серпні/вересні, погана погода створює неймовірні труднощі для російських БПЛА (таких як Орлан-10, Орлан-30 тощо), і тому ЗС РФ зараз втрачають багато артилерії в артилерійських дуелях (зокрема МСТА-S’), і, таким чином натомість намагаються завдати удару у відповідь за допомогою Су-25 ПКС РФ;

Що, втім, не має означати, що українці не зазнають втрат… вони просто, як правило, не дають нам дізнатися про це;

Росіяни атакують/контратакують у районі Бахмута (начебто вже три місяці) і продовжують зазнавати там важких втрат (за чутками, до теперішнього часу вони втратили там понад 8000 осіб убитими);

Росіяни атакують і на півдні Донбасу і, здається, досягли південно-східних околиць Водяного(так багато було їхніх заяв про те, що Україна готує «супернаступ» у цьому районі);

Всупереч багатьом очікуванням, росіяни зовсім не збираються «тікати/відступати» з Херсона.

Там вони посилили свої війська приблизно до 30 БТГ і навіть повернули якісь території, наприклад, Брускинське (район Давидів Брід), відвоювали Милове (берег Дніпра). До підкріплень потрапили цілі частини, укомплектовані нещодавно мобілізованими резервістами, тому українці захоплюють там багато цілих Т-62 (мабуть, тому що маса їх у дуже поганому стані). Нарешті, Україна продовжувала HIMARS-ити по баржах на Дніпрі (при цьому M142 ще більшою мірою розгорнуто для ураження військ РФ вздовж і/або за лінією фронту натепер), у той час як діяльність ПКС тим часом зводиться до відправки своїх Су-30 і Су-34 для безпосередньої підтримки ударів з повітря, буквально «у стилі Іл-2 або Р-47 в 1944 році».

Путін не збирається віддавати наказ про виведення своїх військ з жодної п’яді української землі. Єдиний спосіб змусити його зробити щось на кшталт цього — це знищити чи вигнати його війська.

І, безперечно, чим довше триватиме війна, тим більше «сюрпризів» очікується від Путіна. Наприклад, я не очікував, що він «опуститься так низько», що почне так широко використовувати БПЛА та LPGM іранського виробництва: я думав, що він надто зарозумілий, щоб не робити цього. Зараз я не здивуюся, якщо він справді почне закуповувати в Ірану і балістичні ракети: очевидно, для цього персонажа вже нічого не важливо — окрім як залишатися при владі.