Чому Турчинов повинен сидіти, а також коротко про показання Жванії, про це пише телеграм канал: “Інститут здорового глузду”. Цей допис поширили в своєму телеграм канали журналісти Клименко тайм.

Подаємо позицію в оригіналі:

На тлі поступового розвитку кримінальної справи про здачу Криму Турчиновим, колишній нардеп Давид Жванія зробив відкриту і гучну заяву про те, що в 2014 році Порошенко і Турчинов скоїли ще один злочин, а також висловив бажання дати свідчення правоохоронцям як їх спільника.

Чому це так важливо? До сих пір, справа відкрита проти Турчинова стосувалася лише його незаконних наказів, пов’язаних з фактичною здачею Криму в березні 2014 року, а саме: прямою забороною збройним силам надавати передбачений законом опір в найгостріший момент кризи. Справа на наш погляд політично гучна, але має слабку юридичну перспективу, хоча б з тієї причини, що в цій історії буде надзвичайно складно довести прямий умисел пана Турчинова на здачу півострова. А це, на жаль, необхідна умова обвинувального вироку. – пише телеграм канал.

Зате заява Давида Жванії піднімає на порядок денний зовсім інше питання, яке хронологічно передувало кримському і тим не менш дуже тісно з ним пов’язане. Це питання про повалення конституційного ладу і захоплення влади (стаття 109 Кримінального кодексу України).

Справа в тому, що з доказовою базою у такій справі і без зізнань Жванії до сих пір все було дуже добре. Більшість доказів вчинення Турчиновим даного злочину прямо зараз знаходяться у відкритому доступі, деякі навіть до сих пір викладені на сайті Верховної Ради за його підписом. Тобто щоб посадити цього персонажа надовго правоохоронним органам немає потреби занадто далеко ходити. Досить вивчити наявні документи і набратися трохи сміливості, щоб чесно зробити свою роботу, не звертаючи увагу і не оглядаючись щораз на шматки “сакральної” міфології Порошенківського часу. Здається нам, що саме політика і популярна політична міфологія є головною причиною по якій Турчинов все ще не сів за 109 статтею за повалення Конституційного ладу.

Справа, як ми пам’ятаємо, йде так.

21 лютого 2014 року, Турчинов проголосив себе виконуючим обов’язки президента України. Зроблено ним це було з посиланням на статтю 112 Конституції України: “У разі дострокового припиненням повноважень Президента України відповідно до статей 108, 109, 110, 111 цієї Конституції виконання обов’язків Президента України на період до вибрання і вступу на пост нового Президента України покладається на Голову Верховної Ради України “. Однак є проблема. Даний вид статті 112 Конституції України набула саме 21 лютого на підставі закону № 742-VII, який … був підписаний Олександром Турчиновим в якості в.о. президента. До прийняття 21 лютого 2014 року закону № 742-VII, Конституція містила положення, згідно з яким в.о. президента ставав прем’єр-міністр: “У разі дострокового припиненням повноважень Президента України відповідно до статей 108, 109, 110, 111 цієї Конституції виконання обов’язків Президента України на період до вибрання и вступлення на пост нового Президента України покладається на Прем’єр-міністра України “.

Тобто Турчинов проголосив себе в.о. президента на підставі змін до Конституції країни, які він сам і підписав … як в.о. президента України. Явна нелегальність цієї схеми очевидна – вона не те що Конституції суперечить, а й законам логіки. Це привласнення вищих повноважень в чистому вигляді, прямий склад статті 109: “Дії, вчинені з метою насильницької Зміни чи повалення Конституційного ладу або Захоплення державної влади, а такж змов про Вчинення таких Дій” – пише телеграм канал.