Якщо підтвердиться пошкодження трьох стратегічних бомбардувальників Ту-95МС на аеродромі «Енгельс-2» українськими безпілотниками, це може свідчити про втрату Росією близько 5% цих літаків. Для агресора це є помітною втратою.

За повідомленням Інституту вивчення війни, українські безпілотники зазвичай атакують лише окремі авіабази. Здатність одночасно завдати серію ударів по трьох аеродромах є помітним зрушенням у можливостях.

Окупанти регулярно використовують стратегічні бомбардувальники Ту-95, які базуються на авіабазі «Енгельс», для запуску крилатих ракет Х-101/Х-555 по цілях в Україні. Станом на 2023 рік ворог мав приблизно 60 таких літаків.

Раніше аналітики називали втрати літаків для Росії незначними, оскільки загарбники, ймовірно, мають близько 300 різних літаків типу Су. Вони зараз активно використовують їх для завдання ударів керованими та некерованими плануючими бомбами вздовж усієї лінії фронту.

Сталі атаки на аеродроми призведуть до зниження можливостей Повітряно-космічних сил (ВКС) Росії наносити ракетні та повітряні удари по всій території України.

У ніч на 5 квітня відбулися вибухи на трьох великих аеродромах РФ. Ця акція була організована Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України спільно з Збройними силами України.

За даними джерел української розвідки, щонайменше три стратегічні бомбардувальники Ту-95МС, розташовані на аеродромі «Енгельс-2» у Саратовській області, серйозно пошкоджені. Крім того, літаки Су-25 зазнали пошкоджень на аеродромі в місті Єйськ, що у Краснодарському краї. Також підтверджується атака на аеродром у місті Курську, але деталі цього події наразі уточнюються.

За словами голови ГУР Буданова, «ТУшки» вже давно ніхто не бачив на бойових завданнях.

Російські окупанти зараз лише намагаються підтримувати авіацію в готовності до польотів і випуску ракет.

Про це заявив керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони Кирило Буданов під час єдиного телемарафону.

«Все, що росіяни роблять, це — виключно підтримують стан літаків для того, щоб вони могли злітати та випускати ракети. Щодо Ту-95, всі ж бачать, вся їхня діяльність — це переліт з одного аеродрому на інший, навантаження ракетами, далі зліт, пуск ракет і відхід», — сказав Кирило Буданов.

Він також додав, що “ТУшки” ніхто не бачив на бойових завданнях вже досить давно.

«Літаки Ту-22 досить обмежено використовують для пусків Х-22, причому, приблизно, раз на тиждень, не більше. Проблеми великі є в них. Вони в своїх документах, особливо по Ту-22, прямо пишуть, що потрібно добивати їх ресурс і в принципі забувати про цей вид авіації. А стосовно років авіації. Так, а яка у нас авіація? Тих самих років, але все ж таки вона літає і може виконувати поставлені завдання», — підкреслив Буданов.

Військовий експерт, головний редактор Defence Express Олег Катков, відзначив, що, незважаючи на втрати, Росія зуміла підтримати кількість своїх бомбардувальників Су-34 та Су-35 на рівні 2021 року.

Катков прокоментував заяву Головного управління розвідки Міністерства оборони щодо того, скільки бомбардувальників мають росіяни: «Ці цифри говорять про те, що ворог у цих літаках відновив ті втрати, які були завдані Су-34, у кількості трохи більше сотні одиниць. Стосовно Су-35 така сама кількість».

З посиланням на авторитетне джерело The Military Balance експерт наголосив, що сучасна цифра відповідає кількості 2021 року.

«У цьому випадку важливо лише констатувати, що, попри ті втрати, які були завдані у цих літаках Російська Федерація та її військово-промисловий комплекс зміг тримати таку кількість навіть на тому самому рівні. Тобто нічого нового не буде, нічого кращого, нічого гіршого, якщо не рахувати, звісно, розширення номенклатури боєприпасів, які використовують так звані повітряно-космічні сили Російської Федерації. Мова йде про комплект МПК (модуль планерування і корекції, — ред.), що дозволяє використовувати авіацію без заходження у зону дії усіх зенітно-ракетних комплексів, окрім Patriot фактично», — підсумував Катков.