Народний депутат, представник Президента у Верховній Раді Руслан Стефанчук обраний першим заступником Голови Верховної Ради.

Відповідне рішення підтримали 330 народних депутатів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Руслан Стефанчук народився 29 жовтня 1975 року в Тернополі. Закінчив Хмельницький інститут регіонального управління та права і Технологічний університет Поділля (нині – Хмельницький національний університет).

Професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України. Займався адвокатською діяльністю.

Під час президентської кампанії 2019 року займався роботою експертних груп. З 2019 року – радник Президента України, представник президента у Верховній Раді.

Перед тим, як парламентарії повинні були перейти до обговорення кандидатури, Стефанчук представники різних фракцій задавали питання. Зокрема, його запитали про відновлення миру в Україні і майбутнє країни.

Народні депутати відмовилися голосувати за його кандидатуру без обговорення, так як співголова фракції “Європейська солідарність” Ірина Геращенко вирішила висловитися на цю тему.

Вона зазначила, що після вступу в опозицію, їх політична сила не голосуватиме за жоден кадрове рішення. Після неї слово взяв Іван Крулько від Батьківщини і заявив, що їх фракція підтримає запропоновану Слугою народу кандидатуру.