Закон про касові апарати для підприємців не буде працювати через рік, заявив глава виконавчого комітету Національної ради реформ України Михайло Саакашвілі в ефірі каналу “Україна 24”.

“Коли приймали цей закон (про введення РРО — ред.), ми сказали, що він не спрацює через цілу низку причин. Ми багато спілкувалися, якби вони спілкувалися з ними, це 5 млн осіб, немає у бюрократичного апарату можливості перемогти 5 млн осіб, це була з самого початку програна битва. По-друге, навіщо треба було в неї вплутуватися?” — сказав він.

Саакашвілі пояснив, чому не вартувало братися за весь цей процес.

“Введення касових апаратів — процес складний, багаторічний, і повинен йти так, щоб самі люди хотіли. Сьогодні це неможливо, і через рік буде неможливо, якщо не міняти систему, і через три, і через чотири буде неможливо. Тому що у них накладні по 8-12 сторінок, без помилки заповнити практично неможливо. Друга історія — немає довіри до податкової системи взагалі. Спочатку відновіть довіру, і потім вже в рамках діалогу поясніть, яку користь вони матимуть”, — сказав він.

Нагадаємо, 1 грудня депутати підтримали фізичних осіб-підприємців (ФОП) і відклали обов’язкове застосування РРО до 1 січня 2022 року. “За” проголосували 319 нардепів, закон прийнятий у цілому.