Захисники Віктора Медведчука подали апеляцію на ухвалу Печерського райсуду. Вони намагатимуться оскаржити запобіжний захід для нардепа у вигляді домашнього арешту. Про це повідомляється у фейсбуці Рената Кузьміна.

Про те, що апеляцію вже подали, повідомив соратник і однопартієць Віктора Медведчука Ренат Кузьмін. Він назвав запобіжний захід для Медведчука “незаконним”.

Варто зазначити, що  запобіжний захід, який був , що обраний суддею Печерського райсуду В’ячеславом Підпалим  був значно м’якшим, ніж просили слідчі Офісу генпрокурори. Адже прокурори клопотали про тримання під вартою  Медведчука  до липня з можливістю застави у 300 мільйонів гривень.

Тож суддя Підпалий обрав для Медведчука запобіжний у вигляді цілодобового домашнього арешту. Він триватиме до 9 липня. Згодом стало відомо, що на депутата від ОПЗЖ одягли електронний браслет.

В свою чергу, нардеп від “Опозиційної платформи – За життя” Віктор Медведчук, який перебуває під цілодобовим домашнім арештом, не зможе брати участь у засіданнях Верховної Ради. Про це повідомив спікер парламенту Дмитро Разумков на брифінгу 17 травня.

“Якщо він перебуває під домашнім арештом, то в залі Верховної Ради він брати участь не зможе, тому що це буде порушенням умов обмежень, які прийняв суд. А щодо роботи в комітеті мені важко відповісти, але він продовжує бути народним депутатом, так, як було, наприклад із Савченко – вона знаходилася у в’язниці, але продовжувала бути народним депутатом”.

Разумков зазначив, що усі інші свої повноваження Медведчук може виконувати, якщо суд йому це не заборонить.

На запитання, чи зміниться ситуація, якщо Медведчук перебуватиме за гратами, Разумков відзначив, що “з в’язниці навряд чи буде можливість виконувати більшу частину своїх повноважень, але статус (нардепа – ред.) залишиться”.