"Ми бачимо, що на сході України щодня порушується режим припинення вогню"

Про це стало зрозуміло зі слів генерального секретаря НАТО Йенса Столтенберга на спільній прес-конференції з Президентом України Петром Порошенко у Брюсселі. Трансляція здійснювалася на Facebook-сторінці президента.

Столтенберг сказав, що НАТО буде і надалі допомагати Україні потужною підтримкою.

"НАТО надає могутню політичну і практичну підтримку Україні, яка включає близько 40 млн євро, виділених союзниками на трастові фонди Україна – НАТО. Один з таких фондів допомагає Україні поліпшити командно-штабні можливості і комунікацію. Сьогодні я сказав Президенту, що ми надамо кошти захищеного зв'язку для ЗСУ до кінця року", – підкреслює він.

"Ми бачимо, що на сході України щодня порушується режим припинення вогню, у тому числі з використанням зброї, забороненої Мінськими домовленостями. Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ досі обмежена у своїй роботі. Їм регулярно перешкоджають вільному пересуванні. А дрони, які спостерігають за ситуацією, регулярно блокують і збивають", – додає Столтенберг.

Генсек НАТО не забув згадати про те, що стурбований посиленням напруженості в Азовському морі. 

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

"Не може бути ніякого виправдання застосування Росією військової сили проти українських кораблів і моряків. Росія повинна невідкладно звільнити моряків і повернути захоплені кораблі", – сказав генсек.

Варто зазначити, що НАТО значно збільшило військову присутність в Чорному морі і уважно моніторить ситуацію в регіоні.

Столтенберг зазначив, "НАТО збільшила присутність в Чорноморському регіоні. У минулому році ми збільшили присутність кораблів НАТО в Чорному морі з 80 до 120 днів. У нас є місія повітряної поліції в регіоні, а також у нас є мультинаціональна бригада в Румунії".

Крім того, генеральний секретар НАТО в черговий раз підкреслив, що Альянс і надалі буде підтримувати територіальну цілісність і суверенітет України, а також надавати політичну і практичну підтримку.


\