Секретар Ради національної безпеки й оборони України Олексій Данілов заявив, що для запровадження санкцій проти колишнього заступника голови Адміністрації президента в часи Віктора Януковича, ексдепутата Андрія Портнова потрібні «докази».

 

«Надайте нам інформацію. Про Андрія Портнова відомо багато всім. У нас стільки загроз, крім Портнова. Таких, як Портнов, дуже і дуже багато. Але треба мати аргументи, докази. І цим займається не апарат РНБО, цим займаються інші служби. Як тільки будуть докази, якщо тільки будуть подання відповідні до нас, ми таке питання можемо відпрацьовувати», – заявив Портнов в інтерв’ю Радіо Свобода, відповідаючи на запитання читача.

«Якби я не займав цю посаду, то я зранку і до вечора списки складав би. Повірте. Права людини, війна, інтереси держави», – додав він.

Нагадаємо, Андрій Портнов повернувся до Києва в травні 2019-го після того, як залишив Україну у 2014 році після подій Євромайдану.

Портнов був радником президента-втікача Віктора Януковича і відповідав за юридичне забезпечення його діяльності. Із квітня 2010 року до квітня 2011-го був заступником глави АП, а в січні – лютому 2014 року – першим заступником глави цього відомства. Після Революції гідності Портнов виїхав за кордон, до України повернувся у травні 2019 року.

Портнов є автором більшості заяв, за якими в Україні відкрито кримінальні провадження стосовно п’ятого президента Петра Порошенка.

У команді президента України Володимира Зеленського спростовували зв’язок із Портновим.

«Я вважаю, що вся команда Януковича – це величезне зло. У тому числі через їхню роль у Майдані. Портнов не матиме нічого в команді Зеленського», – заявила тоді Галина Янченко, яка була відповідальною в команді Зеленського за антикорупційну політику.

Окрім того, у цьому ж інтерв’ю Данілов заявивив, що Омбудсмен з прав людини Людмила Денісова виступає не на захист людських прав, а прав олігархів.

Він зазначив, що у нього виник когнітивний дисонанс через захист олігархів на фоні урегулювання їх статусу на законодавчому рівні.

“Кожного дня є знущання Російської Федерації відносно громадян України. Чому ж пані Денисова не відправляє (листи з протестом, – ред.) … кожного дня в ті інституції, в які вона мала б відправляти? Її турбують олігархи? Вони турбуються за олігархів?!”, – емоційно сказав Данілов.

Секретар РНБО підкреслює, що кожен раз в Україні починається підійматися ґвалт на захист олігархів, коли президент Володимир Зеленський підіймає питання урегулювання цього питання.

“Люди добрі, ну що ж таке? Від чого ви їх ще будете захищати? От від чого ви хочете захистити олігархів? Якщо ви побачите, чи є в жодній партії напис в програмних речах “захист олігархічної економіки” то ви побачите, що цього немає. Так навіщо ви це робите А яких людей це взагалі стосується?”, – вдається в питання Данілов.

На слова журналістки про те, що Ренат Ахметов називає себе нині інвестором Данілов відповів, що будь-хто може говорити все, що завгодно. Коли буде в другому читанні і буде підписаний закон, там будуть підписані критерії, що таке олігарх.

“Ми будемо розуміти, хто є інвестор, хто є олігарх, чи є монополії, чи є впливи. Один із депутатів зараз ображається, що от Олексій Мячеславович каже у Верховній Раді. Так Олексій Мячеславович там був – він знає ваше життя! Ну, поводьте себе чемно. Ну, припиняйте один одного, скажемо так, дурити. І якщо хтось каже, що олігархічні гроші не впливають на рішення депутатів. Ну, це смішно!”, – сказав секретар.