Президент України Володимир Зеленський збирається взяти участь в 76-й сесії Генеральної асамблеї ООН, яка відбудеться в Нью-Йорку наприкінці вересня. Однак в якому форматі відбудеться його участь — онлайн або офлайн — питання відкрите.

Про це розповів прессекретар президента України Сергій Никифоров в програмі телеканалу “Дом”.

За його словами, Зеленський поїде до США, якщо ця поїздка принесе користь.

“Він ухвалюватиме рішення, виходячи з доцільності. Адже витратити купу часу — день туди, день назад на переліт — заради того, щоб постояти на трибуні ООН? Звичайно, ні. Повинна бути якась користь. Якщо користь — якісь домовленості, якісь зустрічі, підписання якихось документів — виправдовує цю витрату часу, президент вирішить летіти. Якщо не виправдовує, якщо це просто церемоніальна поїздка, то він вирішить не летіти. Тому все залежить від президента. Але зараз десь 50/50”, — зазначив Никифоров.

Під час виступу на Генасамблеї Зеленський, зокрема, торкнеться теми Кримської платформи. Адже в ООН входить 193 країни, і кожна з цих країн може приєднатися до декларації, підписаної на саміті Кримської платформи 23 серпня.

“Я думаю, що президент може презентувати цю платформу і може ще раз запросити (приєднатися до неї, — ред.). Все-таки ООН — це 193 країни. Він може запросити ці країни приєднатися до Кримської платформи. Це було б хорошим жестом” , — додав прес-секретар.