Російські окупанти продовжують наступати в районі Бахмуту, а в районі Сватового на Луганщині намагаються побудувати потужну лінію оборону.

Про це повідомив речник Східного угруповання військ Збройних сил України Сергій Череватий в ефірі інформаційного телемарафону.

“У деяких підрозділах через низький моральний стан окупантів призупинено наступальні дії. Але вони продовжують наступальні дії в районі Бахмута, там ведуться дуже жорстокі, агресивні штурмові дії з їхньої сторони, проте наші війська тримають оборону, намагаються докласти всіх зусиль, щоб відбити ці штурмові дії. В районі Сватового на Луганщині противник навпаки намагається побудувати потужну лінію оборону, вони вже викладають фото у своїх пабліках і переконують, що це буде непрохідна лінія оборони, вони навіть її порівнюють з лінією Мажино у Франції, яка у 1928-1936 роках будувалася, дехто її називає з лінією Путіна. Але з лінією Мажино, напевно, це найкраще порівняння, бо вона була доволі швидко пройдена противником”, – сказав він.

Череватий додав, що окупанти продовжують обстрілювати українські міста – сьогодні під вогнем було близько сорока населених пунктів.

“Я думаю, що це вже якийсь жест агонії, жест безсилля, тому що ми наносимо цілеспрямовані удари, зокрема, і цієї доби – по їхнім командним пунктам, по складам з озброєнням, по логістичним шляхам, доволі вдало ми це робимо”, – сказав він.

Українські воїни продовжують контратаки на Херсонщині та Луганщині. Російські окупанти перейшли до оборони.

Про це йдеться у зведенні Інституту вивчення війни (ISW).

Після блискавичного контрнаступу на Харківщині та Лиманському напрямку українські воїни продовжили рух у бік Кремінної та Сватового на Луганщині. Звільнено кілька населених пунктів. Окупанти намагаються збудувати систему оборони.

Аналітики зазначають, що українські війська вийшли до околиць Малинівки (44 км на північний захід від Сватового) та зміцнили позиції у Дворічному (54 км на північний захід від Сватового).

У той же час загарбники вели обстріл із закритих позицій на Куп’янському напрямку та намагалися атакувати на захід від Кремінної, зміцнюючи оборонні позиції в районі Сватове – Кремінна.

Тим часом ЗСУ відбили атаку російських військ у Новосадовому (16 км на захід від Кремінної), хоча російська пропаганда і звітувала про «захоплення селища».

«Російські сили можуть проводити контратаки на захід від Кремінної, щоб затримати просування українських військ та виграти час для посилення та поповнення запасів частин та зміцнення оборонних позицій. Проте російські елементи у цьому районі, ймовірно, значно ослаблені», – зазначають аналітики.

Українські воїни продовжують розвивати контрнаступ у Херсонській області. 12 жовтня ЗСУ вели контрнаступальні операції на північному заході та заході Херсонської області, продовжуючи просування на південь від лінії фронту на північному заході регіону та атакувати у бік Мілового вздовж західного берега Дніпра.

Росіяни заявили про спроби ЗСУ просунутися через котел Давидова Брода на Заході Херсонщини. Військори РФ заявили, що українська армія атакувала окупантів у напрямку Іщенки та Костромки.

“Українські військові представники підтвердили, що ЗСУ звільнили п’ять населених пунктів на півночі регіону і в іншому зберігали оперативне мовчання щодо конкретних наземних маневрів у цьому районі”, – додали аналітики.