З настанням холодів теперішня фаза війни росії проти України дещо “притихне”. Утім, посиляться артилерійські бої.

Про це одному з українських телеканалів розповів військовий експерт Петро Черник. За його словами, вже восени бойові дії стануть менш інтенсивними, а згодом й узагалі може настати певна оперативна пауза з активними артилерійськими боями. Однак гаряча фаза відновиться ближче до літа наступного року.

На мій погляд, на осінь ця фаза війни, скоріш за все, притихне по якійсь лінії, по якій не зможу спрогнозувати. Потім буде певна оперативна пауза і підсумкова російсько-українська війна (активізація влітку), яка мусить умогилити московський імперіалізм, – зазначив Черник.

Він переконаний, що Україна та росія в теперішньому вигляді не можуть існувати одна з одною.

На жаль, росія має найбільший запас артилерії у всьому світі. Якщо Сполучені Штати мають всього 1 тисячу артилерії калібру 155-міліметрів, то в росії кількість різних класів артилерії становить близько 4,5 тисячі робочих стволів. Ще кілька тисяч перебувають у “консервації” на складах.

Звісно, російська артилерія не вирізняється якістю та точністю. Однак це все одно зброя, яка може вбивати. Тим паче в окупантів практично безліміт снарядів.

Снаряд – це така проста технологічна річ. Це – шматок заліза, в який вклали порох. Порох добувають із целюлози, а целюлозу добувають з деревини. А росія – перша країна у світі за запасами деревини, – підкреслив Черник.

Уже немає країн, сфер, структур, компаній чи людей, які повністю отримували б лише вигоду від війни Росії проти України. Так чи інакше уже всі зазнають від через неї лише втрат.

Війна, яка затягнулася уже на шість місяців, стає все більшим тягарем для усіх. Про це заявив директор Інституту трансформації суспільства, політолог та економіст Олег Соскін в інтерв’ю Главреду.

“Зараз немає головного вигодоотримувача. Війна в Україні напружує вже всіх: інвесторів, страхові корпорації, судна, які возять продукти, і т. д. Путін уже всіх дістав. Так, зараз хтось може отримати монопольний прибуток, але всі ж бачать, що хтось отримує, а вони – ні, а тому з’являється ідея “вжарити” такому. Тобто зараз усі стежать не за тим, щоб самому щось мати, а за тим, щоб інший не мав”, – зазначає політолог.

Тому, за його словами, зараз починається фаза “всі проти всіх”, а це ще більше призведе до мінімізації прибутків.

“Крім того, наприклад, Росія взяла в лізинг сотні літаків, а тепер каже, що не поверне їх. Там здивовані: “Як це, стривайте… А нам що тепер робити?”. Або інший приклад – усі найвпливовіші російські та білоруські банки відключені від SWIFT. Однак при цьому стало гірше і тим, хто ці банки обслуговував і де вони мали кореспондентські рахунки. Тобто ніхто нічого не виграє від війни в Україні”, – каже Олег Соскін.

За його словами, виграти може тільки військово-промисловий комплекс, проте це фактично нічого не дасть, адже виливає питання, куди вкладати такий прибуток.

Також нічого від цієї війни не виграли інші держави, адже вони зараз страждатимуть від наростаючої нестабільності всередині своїх країн.

“Хто від усього цього виграв? Захід? Не виграв. Китай? Індія? Ну, щось вони виграли, а тепер щось і програють, тому що нестабільність зростає всередині цих країн. Тому не можна сказати, що є якісь вигодонабувачі, які весь час виграють від цієї війни. Таких немає. Є тільки ті, хто встиг зірвати більше”, – пояснює експерт.