Якби до Ради внесли постанову про недовіру міністру охорони здоров’я Максиму Степанову, то однозначної позиції серед нардепів не було б. У цьому переконаний спікер парламенту Дмитро Разумков.

За словами Разумкова, є нардепи, які виступають проти Степанова, а є ті, хто будуть його підтримувати.

Однак спікер наголосив, що багато залежатиме від того, як він працюватиме щодо вакцинації.

“Але знаєте, так – 50 на 50”, – зізнався Разумков.

Крім того, голову Верховної Ради Дмитра Разумкова попросили прокоментувати ситуацію з вакцинацією проти COVID-19 в Україні.

Зокрема, наскільки ефективною була робота влади загалом та Міністерства охорони здоров’я зокрема у закупівлі вакцин.

Голова Верховної Ради наголосив: “Ще кілька місяців тому ми говорили, і я також, що вакцина не повинна викликати сумнівів”. Про вакцину ж, яку привіз міністр охорони здоров’я Максим Степанов зараз важко щось сказати.

“Про цю вакцину мені особисто щось сказати важко. Я про неї почув буквально кілька днів тому, й об’єктивно коментувати її ефективність не можу”, – визнав Дмитро Разумков.

Він переконаний, що для держави і влади головне – це здоров’я людей, а отже – важливо, щоб вакцина була ефективною та визнаною у світі:

“Щоб вона не викликала відторгнення у громадян (маю на увазі передусім ментальне сприйняття)”, – сказав спікер.

Коли влада анонсувала вакцинацію, мовилося про вакцини від Pfizer, AstraZeneca та інші відомі. “Ця ж вакцина для інформаційного простору України відносно нова”, – зауважив спікер Ради. Тож щодо неї хотілося б почути фахову думку – не тільки українського МОЗ, а й міжнародних партнерів.

“Ми ж говорили раніше про те, що вакцина повинна бути сертифікована, її мають використовувати в європейських державах, а ще й – бажано – виробляти”, – переконаний Разумков.

Спікер вважає, що “парламент виконав свої завдання” на законодавчому рівні:

“Ми забезпечили можливість привести в Україну вакцини і почати їх використовувати. Паралельно у бюджетному процесі передбачили гроші на вакцини”, – заявив спікер Верховної Ради.

Однак Разумков не може сказати, що “задоволений на 100%”:

“Є недопрацювання, є помилки, є ще якісь моменти, які потребують виправлень, щось треба ще впроваджувати, але, думаю, на четвірку ми свою роботу виконали”, – зазначив Разумков.

Іншим гілкам влади Дмитро Разумков оцінок давати не захотів, посилаючись на те, що це було б некоректно.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.