Російські пропагандисти так довго переконували, що воюють в Україні з військами НАТО, а Путін стільки разів фантазував про екзистенційну війну з «колективним Заходом», що в самому Альянсі, схоже, перестали боятися обговорювати цю тему та почали активно таку можливість розглядати.

І хоча до реальних дій вочевидь ще далеко, сама наявність такої дискусії – це добрий сигнал для України та всього світу.

Військовий експерт Роман Світан розповів про присутність контингенту НАТО на території України.

 «Вони завжди у нас знаходилися і американські навіть, але трохи пізніше. Вони давно у нас перебувають, тобто ці військові частини, і вони вважаються військовослужбовцями своїх країн». Так що нічого нового, за великим рахунком, немає: вони були, вони є, і вони однозначно будуть, ці частини, які виконують певні бойові завдання та виконують досить успішно».

 “Чому піднялася риторика, тобто інформаційний потік через те, що й так є? так уже трапляються», — пролив світло на розмови про введення військ НАТО в Україну військовий експерт.

Також офіцер ВСУ зазначив, що не треба чекати, що завтра зірветься Французький іноземний легіон і розміститься у нас десь у районі Львова.

«Ні, цього точно не буде, тобто буде ось таке виконання завдань із деяким, можливо, розширенням повноважень» Можуть бути питання, пов’язані із супроводом ракет, із супроводом авіабомб, які зараз передаються, а може, те навчання, яке проходили наші військовослужбовці на тих же французьких полігонах, зараз уже будуть проводити на наших полігонах, у нас тут на тій техніці, яку нам передають”, — підкреслив військовий експерт.