В ефірі телемарафону начальник прес-служби оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця» Ілля Євлаш повідомив, що війська Російської Федерації зменшили інтенсивність штурмів на Куп’янському напрямку. Схоже, російська армія готує черговий жест доброї волі.

«На Лиманському напрямку ворог зменшив свою інтенсивність в районі Синьківки. Там він вдається до закріплення на позиціях, оскільки розуміє, що наразі його атаки на цьому напрямку марні, ворог вдається до облаштування позицій, перегрупування та підготовки своїх штурмових груп», – сказав Євлаш.

Він пояснив, що через те, що РФ не мають успіхів на цьому напрямку, вони ухвалили рішення стати тут в оборону і почати посилювати власні позиції. Натомість, частину військ перекинули на інші локації Лиманського напрямку. 

«З цього напрямку він перекидає війська на Лиманський напрямок в район Тернів, Ямполівки, де зараз ведуться активні, жорсткі бої. Ворог не полишає спроб намацати там слабку місцину, шпарину в нашій обороні та намагається продавити її – наразі без успіху», – зазначив Євлаш.

Речник зазначив, що Російська Федерація вже раніше застосовувала подібну тактику, як у 2023 році, коли вони довго не могли захопити Новоєгорівку в Луганській області. Зрозумівши, що розвинути наступ не вийде, війська РФ ухвалили рішення перекинути сили в інший район бойових дій.

Раніше військовий аналітик Олексій Гетьман заявив, що російські окупанти планують захоплення міста Куп’янськ у Харківській області.

«Можна припустити теоретично, що росіяни можуть дійти до річки Оскіл, але на правому березі, на західному, гірський хребет серйозний. Там уже українські фортифікації досить серйозні. Там артилерія, яка пристріляла всі підходи. Шансів форсувати цю річку в росіян немає», — підкреслив аналітик.

Він зазначив, що за даними українського Генерального штабу, на цій ділянці фронту бойові дії хоч і не зупинилися, але стали не настільки інтенсивними, як були ще кілька днів тому.

Окупанти можуть намагатися просунутися на Східному напрямку фронту, у бік міста Костянтинівка Донецької області, на Запорізькому — поблизу селища Роботине, а також на Куп’янському напрямку, адже сам Куп’янськ необхідний загарбникам як логістичний хаб, додав Гетьман.

Водночас керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко зазначив, якщо російській окупаційній армії вдасться захопити Куп’янськ на Харківщині, то під серйозною загрозою опиняться Слов’янськ та Краматорськ Донецької області.

«Є розуміння важливості цього флангу. Якщо він посиплеться, і росіяни візьмуть Куп’янськ, то обов’язково посунуть далі на з’єднання з Лиманським напрямком. У них будуть серйозні можливості загрожувати і Слов’янську з Краматорськом”, — наголосив він.

Окрім того, за словами Мусієнка, внаслідок такого прориву зросте загроза для Харкова.

“Я не буду, як деякі, робити заяви про те, що «ось-ось підуть на Харків». Адже бої за Куп’янськ тривають уже багато місяців, і місто тримається. Але, теоретично, такий ризик, звичайно, існує», — зазначив експерт.

Водночас Олександр Мусієнко наголосив, що шанс прориву росіян на цьому напрямку такий же, як і скрізь, його просто не можна виключати.

“Ми маємо оцінювати факти, а вони такі: за стільки місяців боїв у районі Синьківки і Табаївки — а це основні напрямки удару — РФ не має там помітних просувань», — нагадав він.

Попри все підрозділи Збройних сил України змогли здійснити просування на Куп’янському напрямку. Уточнюється, що вдалими діями відзначилися бійці Першого штурмового батальйону 67-ї окремої механізованої бригади, а також 103-ї окремої бригади територіальної оборони.