За новим звітом Інституту з вивчення війни, російські окупанти продовжують свій рух в районі Кремінної на фоні продовжуючихся позиційних боїв вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Проте розмови пропагандистів РФ про захоплення нових населених пунктів виявились брехнею.

За кадрами з геолокацією видно, що окупанти здійснили просування в районі Тернів і Білогорівки. Близько до Куп’янська, позиційні бої тривали у зоні Синьківки, озера Лиман, Петропавлівки і Табаївки; на захід від Кремінної в районі Ямполівки і Тернів; а також на південь від Кремінної біля Білогорівки.

Крім того, згідно з даними ISW, російські війська здійснили просування в районі Бахмута, але наразі немає підтверджених змін у лінії фронту в цій області. Російські кореспонденти повідомляли про просування окупантів у Іванівському, але ISW не виявив візуальних підтверджень цьому твердженню.

В Інституті також повідомили, що окупанти просунулися в районі Авдіївки. На кадрах із геолокацією видно, що вони просунулися в Орлівці та Тоненькому.

Аналітики зазначили, що російські воєнкори заявили, нібито російські сили просунулися в районі Степового, Новобахмутівки та Невельського, але ISW не побачив візуального підтвердження цих тверджень.

Позиційні бої тривали в районі Донецька, проте підтверджених змін лінії фронту в цьому районі не відбулося. І хоча росіяни заявили про просування в районі Новомихайлівки, Георгіївки та Красногорівки, ISW не підтвердив цього. Також аналітики зазначили, що українські мінні поля на захід від Донецька ускладнюють російські наступальні операції.

Війська РФ нещодавно просунулися під Авдіївку. Геолокаційні кадри, опубліковані 1 і 2 березня, показують, що інтервенти просунулися в центральній і східній Орлівці (на захід від Авдіївки). Геолокаційні кадри, опубліковані 2 березня, показують, що війська РФ також наступали в Тоненьке (на захід від Авдіївки).

Російський «воєнкор» стверджував, що війська РФ нібито витіснили Сили оборони з н.п. Тоненьке, але інші російські блогери заперечували заяви про те, що російські окупанти контролювали поселення. Російські «воєнкори» також стверджували, що війська РФ нібито просунулися поблизу Степового (на північний захід від Авдіївки), Новобахмутівки (на північний захід від Авдіївки) та Невельського (на південний захід від Авдіївки), але аналітики ISW не знайшли візуального підтвердження цих тверджень.

Позиційні бої тривали на північний захід від Авдіївки в районі Новобахмутівки, Бердичів, Семенівки та Степового; на захід від Авдіївки біля Тоненького; на південний захід від Авдіївки біля Водяного, Невельського та Первомайського.

Головнокомандувач ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський заявив, що українські війська повністю провели ротацію частин бригади, яка два роки воювала на східному напрямку, і перекинули їх у тил для відновлення.

Повідомляється, що російське військове командування залучає додаткові елементи до наступальних операцій на захід від Авдіївки, що також свідчить про те, що війська РФ мають намір продовжувати свої зусилля, щоб просунутися якомога далі, перш ніж ЗСУ створять оборону, яку важко пробити, йдеться у звіті.

Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що військове командування РФ ввело в бій на напрямку Ласточкине — Тоненьке з резерву частини 74-ї гвардійської мотострілецької бригади. Він також сказав, що Москва, ймовірно, також найближчим часом перекине частини 348-го мотострілецького полку на Бердичівський або Новобахмутівський напрямок. Як зазначив Машовець, нещодавно під Горлівкою (на північний схід від Авдіївки) зосередилися підрозділи 348-го мотострілецького полку після відпочинку та перебудови.

У звіті ISW вказується, що востаннє аналітики спостерігали повідомлення про атаку елементів 90-ї танкової дивізії поблизу Авдіївки під час російського захоплення населеного пункту в середині лютого, але відтоді не спостерігала повідомлень про їх напад на захід чи північний захід від населеного пункту.