Напередодні саміту G20 одна з країн-посередниць між РФ та Україною запропонувала російському диктатору Володимиру Путіна рамкову угоду про перебіг прямих переговорів з Києвом, пише УП з посиланням на джерела у колах американських спецслужб.

За даними співрозмовників видання, суть пропозиції полягала в тому, що окуповані і вже анексовані РФ українські території півдня та сходу повертаються до складу України, включаючи Донбас.

При цьому питання Криму було запропоновано винести «за дужки» та забути про цю тему на роки. Пояснюється, що для Росії це основа так званої “спадщини Путіна”. Саме тому угода передбачала заморожування будь-яких розмов про статус окупованого півострова на сім років. Те саме стосувалося і розмов про вступ України до НАТО.

Запропонований варіант також передбачав зупинення ракетних обстрілів критичної інфраструктури України. Такий крок нібито мав засвідчити серйозність намірів росіян.

За даними видання, ця пропозиція втратила свою актуальність після того, як Путін проігнорував саміт G20, а наприкінці першого дня зустрічі війська РФ завдали масованого ракетного удару по об’єктах критичної інфраструктури України.

Уточнюється також, що це не остання спроба знайти варіанти дипломатичного виходу закінчення війни Росії проти України.

Нагадаємо, 15-16 листопада в Індонезії відбувся саміт G20. Російський диктатор Володимир Путін проігнорував зустріч лідерів, країну-агресора РФ представляв глава МЗС Сергій Лавров. Він ганебно втік наприкінці першого дня саміту.