Українська армія за рік проведення операції Об’єднаних сил відібрала в російських окупантів Донбасу без порушення Мінських угод понад 20 квадратних кілометрів території, на яку повернулась українська влада.

Про таку перемогу повідомив Командувач ООС Сергій Наєв в інтерв’ю BBC News Україна.

За словами генерала української армії, просуваючись вперед, бійці ЗСУ не тільки покращують «тактичне положення на певних ділянках»., а й створюють «можливість для відновлення інфраструктури та безпечних умов для цивільних».

На окремих ділянках фронту, зазначив Сергій Наєв, підрозділи ЗСУ просунулись вперед до 5-ти кілометрів.

Командувач ООС підкреслив, що просуванням вперед і поверненням непідконтрольних територій Донбасу українська армія не тільки не порушує Мінські угоди, а навіть навпаки — виконує їх.

«Так ми відновлюємо ситуацію відповідно до Мінських домовленостей», — заявив Сергій Наєв.

Командувач ООС зазначив, що після першого  туру виборів «градус напруги» на фронті зріс і російське командування окупаційних військ за вказівкою Кремля постійно нагнітає ситуацію на Донбасі, однак бійці ЗСУ готові відбивати всі атаки ворога.

Говорив Сергій Наєв в інтерв’ю і про те, як українські військові навчились протистояти російським окупантам і громити ворога, і про те, чи впливають виборчі перегони на настрої в військах та на фронті.

Як зазначив генерал лейтинант, на час виборів командування Об'єднаних сил запровадило комплекс заходів для протидії фейкам і провокаціям в інформаційному просторі.

"Ширяться фейки з різних проблемних питань, акценти на важливих для ворога моментах, є спроби дезорієнтації суспільства і поширення панічних настроїв. Тут основа мета – т.зв. "керований хаос"", – каже Наєв.

За його словами, період виборів для ворога є чи не найкращим моментом для прихованих спецоперацій з розхитування ситуації, внесення розколу у суспільну думку, створення невиправданої напруженості серед місцевого населення, що може дестабілізувати обстановку в регіоні.

"Тому на час виборів командування Об'єднаних сил запровадило цілий комплекс заходів для нормалізації ситуації і протидії ворожій інформаційній агресії", – наголосив Наєв.

"Від посиленої охорони громадського порядку до щоденного інформування суспільства про події ООС – робимо все можливе, щоб громадяни спокійно і свідомо могли зробити свій вибір", – пояснив генерал-лейтенант.