Протягом останньої доби в інформаційному просторі дуже багато повідомлень щодо міста у Миколаївській області – Снігурівка.

Про це пише військово-політичник оглядач Олександр Коваленко у Телеграм

Та втім він наголосив на важливості вірити лише офіційним повідомленням. Якщо Генштаб ЗСУ не повідомляв таку інформацію, отже, до неї слід ставитися, скажімо, так, насторожено.

Проте експерт зазначив, що Снігурівка вже доволі тривалий час перебувала в становищі оперативного оточення, м’яко кажучи. Саме місто є важливим трампліном як в операції зі звільнення Херсона, так і Берислав-Козацької локації.
Пастка тисне дедалі сильніше

Російські окупаційні війська, усвідомлюючи це, завзято утримували цю локацію, підтримуючи її всім, чим тільки можна, й у будь-якому стані. Наприклад, кидали одночасно як пошарпані підрозділи 20-й мотострілецької дивізії 8-ї окремої загальновійськової армії, і свіжі БТГр зі складу 38-й МСБр 35-й окремої загальновійськової армії.

ЗСУ завзято, планомірно і головне терпляче точили потенціал російських окупаційних військ у снігурівській локації. Росіяни там вже доволі тривалий час перебувають у пастці та зазнають регулярних втрат – пише Коваленко.

Так чи інакше, а контрнаступ має розпочатися на одному з цих напрямків. Чи почався він? Повірте, не пабліки і сторінки російських пропагандистів тому мають бути маркером, а саме Генштаб ЗСУ. Решта – від лукавого – підсумував він.

Водночас додамо, що військовий експерт Олег Жданов заявив, що російські війська намагаються вдати, що відступають з Херсона, але це не так. Експерт назвав це черговою інформаційно-психологічною спецоперацією.

Він також висловив думку, що підрив мостів на Херсонщині може бути справою рук як російських окупантів, так і українських захисників.

“Питання підриву мостів – можуть бути два варіанти. Перший варіант – це можемо бути ми. Другий варіант – це можуть бути росіяни з тією ж метою, щоб ускладнити просування наших військ і захистити Херсон. Тому що якщо через Інгулець всі мости будуть підірвані, то та частина Збройних сил України, яка громитиме угруповання в районі Берислава і Нової Каховки, не зможе переправитися на правий берег річки Інгулець і далі продовжити наступ на Херсон. Тобто з одного боку, для нас добре розчленити російське угруповання навпіл, а з іншого боку, з погляду оборони, російське угруповання не дає можливості нашим війська з півночі зайти на Херсон”, – пояснив ситуацію Жданов.

Він також запевнив, що російські війська нікуди не відступають з Херсона.

“Поки ми не побачимо зняття з позицій і відведення техніки… Куди вони відступають? Мостів немає через Дніпро переправлятися. Тому тут треба 10 разів перевірити. Це класична ІПСО”, – сказав експерт.

Він також заявив, що наявність чи відсутність російських прапорів у Херсоні нічого не означають.

“Один прапор або десять прапорів не замінять 40 тисяч (російських – ред.) військ. А куди поділися 40 тисяч військовослужбовців, які там перебувають зараз? Де вони? Де ця вся техніка? Там, до речі, найбоєздатніше і найчисленніше угруповання російських військ на сьогодні, якщо порівнювати по всій лінії фронту. Друге – вони ж не показали нам, як вони з Херсона виводять війська, техніку, як вони виводять тих десантників і спецназ, яких вони переодягли у цивільне, і які облаштували вогневі точки в житлових масивах. Це є інформаційною провокацією з боку Росії: “ми прапори зняли, значить – ми пішли”, – розповів Жданов.

Він додав, що ЗСУ на Херсонщині проводять наразі прощупування оборони ворога і навряд проводили якісь масовані атаки, про які заявляло Міноборони РФ.