Український президент Володимир Зеленський прокоментував заяву президента США Джо Байдена щодо попереджень про війну від американського партнера, які нібито відкидав.

Свою позицію Зеленський озвучив в інтервʼю ZDF Зеленський.

«Було б справедливо, якби мене як українського лідера вислухали заздалегідь, прислухались до того, від чого ми застерігали. Я маю на увазі попереджувальні санкції, які запобігли б початку війни: презентація нашої стратегії у Чорному морі, будівництво Чорноморського флоту з країною-партнеркою. Ми попереджали, що Росія буде блокувати Чорне море», – підкреслив президент.

Він додав, що українська сторона ще рік тому пропонувала ракетну програму з урахуванням засобів ППО, потрібних для захисту.

«Якби мене почули, в України було б більше шансів зупинити вторгнення Росії. Сигнали, про які ви говорите, всі були різними. Дивіться, якби всі попередили Україну, що завтра буде повномасштабне вторгнення, виникає питання: чому перед цим вторгненням нам не дали зброї та чому не впровадили тимчасові санкції, щоб президента Росії стримати в превентивному порядку?» – сказав Зеленський.

За його словами, в Україні до цього готувались, хоч на початку нас ніхто не підтримував.

«А зараз я вдячний усім партнерам за підтримку, яку ми маємо», – підсумував Зеленський.

Нагадаємо, що Президент США Джо Байден заявив, що президент України Володимир Зеленський відкидав його попередження про те, що Росія вторгнеться в Україну.

Про це, як повідомляє агентство Bloomberg, американський лідер сказав 10 червня під час політичного збору коштів у Лос-Анджелесі.

«Я знаю, що багато людей думали, що я, можливо, перебільшую, але я знав, і ми мали дані, які підтверджували, що він (Путін ред.) планує перейти кордон. Не було жодних сумнівів. І Зеленський не хотів цього чути, і багато людей також», – сказав Джо Байден.

Але президент США визнав, що можливість повномасштабного вторгнення президента Росії Володимира Путіна могла видаватися надуманою. «Я розумію, чому вони не хотіли цього чути», – сказав президент США.

Байден звинуватив Путіна у «намаганні знищити культуру, не лише націю, а й культуру» України, і сказав, що російський лідер вважає столицю України Київ «резиденцією матінки-Росії».

Зеленський ще не коментував цих повідомлень.