Головне завдання ЗСУ – вихід на кордони 1991 року, один зі способів, який допоможе його досягти, озвучив Олег Жданов.

Військовий експерт переконаний, що Генштаб невипадково поставив перед захисниками Бахмута завдання – деокупувати місто. Саме, коли буде повернуто контроль над цим населеним пунктом, перед ЗСУ відкриються можливості вийти на держкордони.

Один із підписників військового експерта поцікавився, чому ЗСУ наполегливо намагаються відвоювати в росіян Бахмут. Полковник запасу ЗСУ дав чітку і вичерпну відповідь на запитання щодо Бахмута: “Подивіться на карту. Усе дуже просто, якщо ми повертаємо Бахмут, ми виходимо південніше Бахмута на Ясинуватську розв’язку, а північніше Бахмута – на Піски. Ясинуватська розв’язка – це в’їзд у Донецьк, а Піски – це практично напрямок на Горлівку. Між ними йде траса, яка є рокадною дорогою, що забезпечує взаємодію і перекидання військ противника”.

Олег Жданов розкрив один із найкращих способів вийти на державні кордони України: “Між Пісками і Ясинуватою можна вклинюватися в оборону ворога і виходити на державний кордон України. Стратегічно це дуже важливий населений пункт”.

Потім військовий експерт пояснив, з якою метою росіяни так соромилися захопити Бахмут: “Росіяни наступали і захоплювали Бахмут за принципом, що вони хотіли захопити Донецьку область. Пам’ятаєте, так, завдання Путіна, які він озвучував: в адміністративних межах Донецька і Луганська області мають бути захоплені. Ось вони йшли, а Бахмут стояв у них поперек горла. Вони думали, що, взявши Бахмут, вони вийдуть на оперативний простір. Перед ними залишається одна велика агломерація Слов’янськ-Краматорськ, вони її беруть, і ось вони на кордоні Донецької та Дніпропетровської області”.

Додамо, що боєць ЗСУ Євген Ієвлєв розказав, що останнім тижнем спостерігають розвідувальними мавіками, як російські вояки сидять на своїх позиціях та тягають боєкомплекти

Про це він розповів в етері Еспресо.

“Нещодавно ворожі ЗМІ писали, що начебто ЗСУ збираються робити наступ на Горлівському напрямку. І вже десь тиждень трохи знизилася активація противника на цьому напрямку. Якщо раніше, коли ми відпрацьовували мінометами та дронами FPV, то за 15-20 хвилин була відповідь російських військових. А зараз такого нема, можливо, у них щось з боєприпасами сталося або якість особового складу трохи впала. Ми бачимо розвідувальними мавіками, що противник сидить на позиціях, тягає боєкомплекти та запасається”, – сказав боєць ЗСУ.

Євген Ієвлєв припустив, що, можливо, загарбники готуються до того, що їм прийдеться відбивати атаки ЗСУ.

Підкреслимо, російські окупанти продовжують вести наступальні дії в районі Лиману та Кремінної. Тим самим вони намагаються вирішити своє стратегічне завдання – видавити захисників України за річки Сіверський Донець і Оскол, щоб зайняти вигідніші позиції для оборони.

“Тоді у росіян в цьому районі, на Луганському напрямку будуть краще оборонні позиції, по річках. Це завдання у росіян стоїть. Це стратегічне завдання. А оперативно вони вирішують виходом на Лиман. Сам напрямок через Торське в бік Лиману з точки зору військової науки правильне, грамотне”, – заявив військовий експерт Роман Світан.

При цьому він вказав, що українські військові прекрасно розуміють задуми противника, тому зупиняють просування ворога за допомогою флангових атак з півдня – як тільки росіяни починають рухатися, з боку Білогорівки ЗСУ починають “відрізати” або розбивати їхні колони.