Україна самостійно ухвалюватиме рішення щодо проведення переговорів з Росією про закінчення війни.

Про це сказала посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен в інтерв’ю “Kyiv not Kiev”.

“Я думаю, що мій уряд був дуже чітким щодо цього – і канцлер, і міністр закордонних справ. Вони чітко сказали, що за цих обставин, коли Росія бомбардує цивільну інфраструктуру, зараз немає сенсу вести переговори, і лише Україна вирішить, коли настане час для переговорів”, – сказала Фельдгузен.

Раніше міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі заявив, що будь-які мирні переговори щодо війни в Україні не повинні стати прикриттям для переозброєння Росії.

Хоч і Лондон хоче початку мирного процесу “якомога скоріше”, але саме Україна повинна встановити умови для будь-яких переговорів.

“Будь-які переговори мають бути справжніми, вони мають бути змістовними, вони не можуть бути просто прикриттям (a fig leaf – “фіговим листком” – ред.) для переозброєння Росії та подальшого вербування солдатів”, – сказав Клеверлі в інтерв’ю Sky News.

“Я насправді не бачу нічого, що надходить з російської сторони, що дає мені впевненість, що Володимир Путін добросовісно вступає в такі переговори. Більш широка риторика все ще дуже конфронтаційна”.

Подібну думку висловив і державний секретар США Ентоні Блінкен. За його словами, Штати, як і раніше, занепокоєні тим, що Росія може використовувати дипломатичні переговори про припинення війни в Україні як виверт для поліпшення своєї тактичної позиції на полі бою.