Війська РФ серйозно ставляться до утримання позицій на правому березі Дніпра.

Окупований Херсон має велике стратегічне значення для військ Росії, тому не варто сподіватися на їхній “жест доброї волі” – відступ. Українська армія може або спробувати звільнити місто з боями, або взяти в облогу.

Таку думку висловив військовий експерт Петро Черник для ТСН.

Експерт пояснив, які можливості відкриє перед ЗСУ звільнення Херсона:

“Як тільки ми виходимо на ту лінію, то помаленьку, кілометр за кілометром, підтягуємося з можливістю ураження нашими реактивними системами залпового вогню Перекопського перешийку. А це головна лінія постачання їхніх паливно-мастильних матеріалів. Незважаючи на те, що Кримський міст “втопився”, там одна залізнична нитка є робочою… Як тільки ми той перешийок візьмемо під вогневий контроль, південне угруповання задихнеться”.

Тому Черник висловив переконання, що “жесту доброї волі по Херсону не буде”.

“Будуть бої, питання – якого характеру? Категорично проти лобових атак. Стою на позиції, що облога – найкращий спосіб відтискати звідти противника. А облога може тривати тижнями, і навіть місяцями”, – зазначив він.

Військовий експерт наголосив, що окупанти налаштовані серйозно:

“Наводили баржі і будуть намагатися далі наводити баржі (переправу через Дніпро – ред.). Пустили трубу, через яку намагаються прокачувати всі необхідні паливно-мастильні матеріали. Це є ознакою того, що вони серйозно ставляться до утримання правого берега Херсонщини і самого Херсона. На мій погляд, битва на нас таки чекає”.

На думку Черника, українці після кількох вдалих операцій ЗСУ “дещо завищили планку очікування від наших Збройних сил”.

“Треба планку різко понижувати, бо воює не танк, не літак, не гармата – воює людина. Наш воїн – безцінний. “Жуковщина”, яка прийнята у них, в нас не може бути по суті”, – заявив він.

Водночас політолог і боєць ЗСУ Кирило Сазонов пояснив, що з деокупацією Херсона не можна поспішати через специфіку місцевості і те, що росіяни готуються до оборони.

Про це він розповів у програмі «Діалоги з Максимом Ялі».

«Битва за Херсон мала розгорнутися цього тижня лише у великій уяві суворікіна. Насправді Україна не поспішає брати в лоб, бо місцевість там специфічна, вона пласка, як стовп, зеленка – це пародія, там сховатися – ціла справа. Тобто для людей на броні та пішки це дуже і дуже нагадує тир. Там панує артилерія, панують РСЗВ, ракети, авіація, гелікоптери, літаки – переважно таке», – розповідає Кирило Сазонов.

До того ж, нагадує він, досить важко і з жертвами нашим військам удалося проламати першу лінію оборони, а залишається ще дві і сам Херсон. За словами гостя програми, також має рацію Буданов у тому плані, що насправді окупанти не йдуть з Херсона і ніхто просто так його нам не віддасть.

«Вони готуються до оборони і оборони дуже жорсткою. Вони хочуть з Херсона зробити другий Маріуполь, але вже звинуватити в цьому нас. Тому битва за Херсон, якщо вона розгорнеться його взяттям, штурмом, це буде дуже тяжко, не швидко, з великими втратами», – пояснює Кирило Сазонов.

Проте, констатує експерт, насправді ЗСУ постійно просуваються вперед, просто не щодня вдається взяти якісь населені пункти. До того ж, додає він, не завжди людям одразу повідомляють про успіхи контрнаступу, такі речі присікаються, Генштаб чи оперативне командування «Південь» самі оголосять, коли вважатимуть за потрібне.