Президент США Джо Байден і лідер Китаю Сі Цзіньпін мають зустрітися на саміті Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва, який стартує в Сан-Франциско вже 11 листопада. Ходить думка, що це може зупинити війну.

Таку думку висловив український політолог, доцент Київського Національного університету імені Тараса Шевченка Петро Олещук.

«Всі чекають, що в результаті цієї зустрічі відбудеться врегулювання всіх питань. Я ж думаю, що основний момент стосуватиметься того, як не допустити подальшої ескалації у світовому масштабі, виходу цієї ескалації за межі тих кордонів, у яких вона існує наразі. Ось це цікавить і китайську, і американську сторони», — сказав він.

Також, можна зустріти дві крайнощі в думках: нібито Байден і Сі Цзіньпін «зараз домовляться і поставлять Росію на місце», «війна буде закінчена». Або ж зараз «Україну розміняють на Тайвань» і «змусять сісти за стіл переговорів».

«Яке Китаю діло до того, контролює Росія Україну чи ні. Китай абсолютно влаштовує нинішній стан речей, коли Росія грузне у війні, купує китайські комплектуючі, продає китайцям за безцінь свої природні ресурси для купівлі цих самих комплектуючих. Росія все більше перетворюється на колонію Китаю, а для нього непогано, щоб це все тривало якомога довше. Думаю, що їх насамперед хвилюватиме, як не допустити ядерної війни. Можливо, вони обговорюватимуть і ядерний шантаж з боку Росії. Як його стримувати, не допустити застосування ядерної зброї», — сказав експерт.