Днями лідер Китаю Сі Цзіньпін провів переговори з канцлером Німеччини Олафом Шольцом, під час яких генсек КНР запропонував чотири принципи виходу з війни в Україні, однак, вони грають на руку Кремлю.

Про це розповів директор аналітичного центру «Третій сектор», політолог Андрій Золотарьов.

«Заяву щодо війни в Україні необхідно розглядати в контексті того мирного плану, який було озвучено ще в лютому 2023 року, і називався він «Позиція Китаю щодо політичного регулювання кризи в Україні» і складався з 12 пунктів. За великим рахунком, нинішні чотири пункти — це певний конспект тих пропозицій, які були озвучені рік тому. Китай веде велику гру, метою якої є позбавити США статусу глобального гегемона. І його «мирний план» багато в чому розраховані на аудиторію країн глобального Півдня, за який, напередодні мирної конференції у Швейцарії, триває боротьба», — говорить експерт.

Він зауважив, що імовірно, жодних зобов’язань на себе Сі не взяв. Тому цей мирний план — за рахунок України в інтересах Москви, і розглядати його означає як мінімум погоджуватися на анексію частини території України.

«Ще рік тому Китай говорив про повагу до суверенітету, то зараз цей пункт не звучав. І не дивно, що на ці чотири пункти знову були компліменти з боку Лаврова. Стало помітніше, що Пекін грає на боці Москви, як і те, що, намагаючись постати в білому одязі миротворця, він глобально грає проти США», — говорить він.