Військовий корабель Нідерландів, який очолив одну з постійних груп НАТО, планує зайти в Чорне море.

Про це заявив глава місії України при Організації Північноатлантичного договору (НАТО) Вадим Пристайко.

“Якщо читати офіційну заяву Міноборони США про заходження цього корабля (6 січня в акваторію Чорного моря американського десантного корабля-дока “Форт-Макгенрі”,- ред.) в акваторію Чорного моря, то можна розуміти, що корабель заходить для надання підтримки союзникам і партнерам НАТО. 

Популярне: Жорсткі перевірки та контроль: Влада підготувала нові сюрпризи пенсіонерам

У Чорному морі є три союзника НАТО: Болгарія, Румунія і Туреччина, і лише два партнери: Україна і Грузія. Тобто можна зрозуміти, кого має на увазі американське оборонне відомство”, – сказав він.

Він додав, що корабель Нідерландів планує зайти в Чорне море.

“Нідерландський корабель лише почав керівництво, вони теж планують зайти в Чорне море”, – сказав постпред України в НАТО.

Пристайко відзначив, що в Чорному морі діє доктрина, що встановлює кількість, тоннаж і час перебування тут військових кораблів, що обмежує кількість перебування кораблів НАТО у Чорному морі.

“Тому відбувається такий ротаційний принцип: одні увійшли, інші вийшли”, – пояснив він.

Щодо Азовського моря, то, за словами Пристайка, по-перше, через його невелику глибину для кораблів з військової осадкою захід у цю акваторію є навігаційно складним процесом, а по-друге, Росія заявила, що не надаватиме дозволи на захід у це море військових кораблів.

"Цей процес значно ускладнений, і я не бачу, чому б НАТО йшло на провокації. НАТО провокувати нікого не збирається, і Росію – в першу чергу", – зазначив Пристайко.

Нагадаємо, що 6 січня десантний експедиційний корабель USS FortHenry військово-морського флоту США вирушив до Чорного моря через протоку Дарданелли. Корабель здійснюватиме патрулювання – він може розмістити на своєму борту до 500 морських піхотинців.

До слова, група входить до складу підрозділу 6 флоту військово-морських сил США та є однією з семи морських експедиційних груп в американській морській піхоті. Її чисельність – близько 2200 осіб.