Російські звичайні сили замінюють витрачені сили ПВК “Вагнера”, передислокуючи їх із Бахмута на лінію фронту на Півдні України. Ці злочинці зазнають шалених втрат.

Про це повідомили в американському Інституті вивчення війни.  

Так, російські війська проводять невизначені ротації сил з Херсонської області. Українські офіційні особи вперше повідомили про прибуття військ “Вагнера” на східний (лівий) берег Херсонської області 15 січня. 

Експерти кажуть, що, можливо, окупанти ротують втомлені від боїв сили “Вагнера” на користь російських звичайних підрозділів, які, ймовірно, відпочивали та переоснащувалися після відходу росіян на лівий берег Херсонської області в листопаді. 

Міноборони Росії може намагатися повністю витіснити війська “Вагнера” поблизу Бахмута та створити традиційну російську військову командну структуру як єдиного переможця навколо Бахмута, припускаючи, що російські війська врешті-решт візьмуть місто, 
– заявили в ISW. 

До речі, міністерство оборони Росії та Євгєній Пригожин висунули протилежні заяви щодо нещодавніх “здобутків” Росії навколо Соледара та Бахмуту. За їхніми словами, загарбники захопили Благодатне на захід від Соледару 31 січня після того, як Пригожин заявив, що війська “Вагнера” захопили це селище 28 січня. 

“Ймовірно, Пригожин надмірно компенсує знижені бойові можливості та залежність від звичайних сил “Вагнера”, заявляючи про територіальні надбання до того, як міноборони зможе реально претендувати на них для російських звичайних сил”, – наголосили експерти. 

До того ж міноборони країни-агресорки, ймовірно, прагне підірвати вплив ПВК “Вагнера” в Україні, попри те, що міністерство покладається на сили цих злочинців для підтримки російських зусиль навколо Бахмута з липня та зазнає жахливих втрат за мінімальні територіальні здобутки.

Нещодавно радник міністра внутрішніх справ Вадим Денисенко заявив, що максимальний мобілізаційний потенціал Пригожина – близько 100 тисяч осіб. Денисенко зазначає, що за нинішньої інтенсивності “утилізації” вагнерівців цього вистачить на 6 – 9 місяців. 

У резерві Пригожина є трохи зеків, які ще не завербовані та мають купу непогашених кредитів. Але, за словами радника, ці люди можуть “закінчитися” до кінця 2023 року. 
 
Не краща ситуація і з регулярними військами та мобілізованими РФ. Зокрема за останньою інформацією від українського Генштабу, противник продовжує зазнавати величезних втрат. Так, в районі Новоіванівки Луганської області облаштовано ще один військовий шпиталь. На лікуванні перебуває близько 100 російських військовослужбовців. Ступінь важкості поранення зазвичай занижують та не обліковують у медичних документах. Після надання мінімальної допомоги – відправляють на передову.

Окрім цього у зведенні Генштабу йдеться про те, що окупанти, протягом минулої доби, завдали 5 авіаційних та 6 ракетних ударів. Здійснили понад 65 обстрілів з реактивних систем залпового вогню. Ураження зазнала цивільна інфраструктура населених пунктів Сумської, Харківської, Миколаївської та Херсонської областей. 

Також високою залишається небезпека російських авіаційних та ракетних ударів по всій Україні. 
 
Попри низьку вмотивованість військ та величезні втрати, противник не припиняє наступальних дій на Лиманському та Бахмутському напрямках. Зазнає великих втрат. Веде безуспішні наступальні дії на Авдіївському та Новопавлівському напрямках.  

Проте минулої доби підрозділи Сил оборони відбили атаки окупантів в районах населених пунктів Ямполівка, Спірне, Роздолівка, Благодатне, Красна Гора, Бахмут, Кліщіївка та Парасковіївка Донецької області. 

Окрім цього авіація Сил оборони протягом минулої доби завдала 9 ударів по районах зосередження ворога та 2 удари по позиціях його зенітно-ракетних комплексів. 

Ракетники і артилеристи уразили 13 районів зосередження живої сили противника, 1 пункт управління та 1 склад боєприпасів.