В Офісі президента України назвали умову проведення референдуму по Донбасу. Це будуть робити, якщо переговори по Донбасу вимагатимуть такого кроку.

Про це заявив в коментарі РБК-Україна радник глави ОП по антикризовим комунікаціям Михайло Подоляк, йдеться в матеріалі “Слово народу. Чи зможуть українці управляти країною через референдуми”.

На нещодавній прес-конференції президент України Володимир Зеленський заявив, що головне питання, яке варто винести на референдум – ситуація на Донбасі. Однак, за словами Подоляка, це не означає, що питання ОРДЛО стане однією з перших тем, винесених на всенародне голосування.

“Україна робить все можливе для того, щоб знайти такий дипломатичний шлях, який забезпечить справжній тривалий мир. Якщо одним з етапів на цьому шляху може стати всеукраїнський референдум, то потрібно враховувати ті запобіжники, які вже зафіксовані в прийнятому законі”, – зазначив Подоляк.

Він заявив, що будь-якого питання на референдумі або рішення в порушення нашої Конституції не може бути навіть гіпотетично.

Нагадаємо, на Банковій не виключають референдум щодо реформи землі під час каденції Зеленського.

За словами того ж Подоляка, на референдум можуть винести питання права іноземців на володіння землею.

Про це йшлося в ефірі каналу “Україна 24”.

“Референдум – це основа трансформації держави, на якій наполягає Зеленський. Безумовно, такі фундаментальні рішення, як право користування землею у іноземців, ми винесемо на референдум. Але це не сьогодні”, – сказав Подоляк.

Представник Банкової зазначив, що референдум можуть призначити в “будь-який момент”.

“Це може рік бути, може півроку, залежить від того, як буде йти трансформація земельних відносин. Взагалі-то може (відбутися референдум до кінця каденції Зеленського – ред.), Але я думаю, що до кінця першого терміну всі ці реформи будуть доведені до кінця “, – зазначив він.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.