На Мелітопольському напрямку Сили оборони просунулись на сотні метрів.

На даному напрямку нацгвардійці в складі ударних угрупувань Сил оборони продовжують успішні наступальні дії та просуваються вперед.

Про це повідомив полковник Микола Уршалович під час брифінгу в Military Media Center.

«Підрозділи однієї з бригад оперативного призначення Національної гвардії в ході наступальних дій просунулися до 650 метрів в глибину оборони противника, 1500 метрів по фронту та закріпились на зайнятому рубежі», – зазначив він.

Крім того, російські окупанти зібрали близько 150 000 солдатів на Таврійському напрямку, щоб протистояти наступу Збройних Сил України.

Про це повідомив заступник командувача угруповання “Таврія” Сергій Кузьмін в ефірі національного телемарафону.

За його словами, росіяни постійно стягують резерви на південному напрямку, знімають підрозділи з інших ділянок фронту.

“На нашому напрямку близько 150 000 росіян, є кілька армій — це 35,36,5,58 загальновійськові армії. Їх дуже багато ще”, — сказав Кузьмін.

Він зазначив, що ЗСУ для активнішого просування не вистачає авіації, систем протиповітряної оборони, а також інженерної техніки для розмінування.

Представник Сил оборони заявив, що щодобово загарбники втрачають близько двох-трьох рот.

Також, знищення залізничного мосту на Чонгарі значно ускладнило логістику російських окупантів на півдні.

За словами Кузьміна, знищення складів із боєприпасами порушує постачання ворога, росіянам стає складніше забезпечувати свої підрозділи, а тому Збройні Сили України продовжать бити по тилах ворога.

Він зазначив, що у загарбників починає відчуватися нестача снарядів, а тому вони перекидають свої війська з інших напрямків, зокрема, з тимчасово окупованого Криму.

“Знищення залізничного мосту та пошкодження автомобільного переходу суттєво ускладнило ворогові завдання”, — сказав Кузьмін.

Представник ЗСУ наголосив, що українські воїни постійно ведуть розмінування територій, проте для цього не вистачає спеціальної техніки.

Варто підкреслити, що російська армія виснажена та зіштовхнулась з серйозними проблемами з логістикою, постачанням боєприпасів та особовим складом. Через ці проблеми російська армія починає відступати.

Про це пише The New York Times.

У статті зауважили, що українці вирішили змінити тактику, зосередивши основні зусилля на виснаженні загарбників артилерією та дальнобійними ракетами, замість того, щоб штурмувати мінні поля під вогнем ворога.

Крім того, ЗСУ поступово нарощують свої сили на Півдні, де друга хвиля військових, які готувались на Заході, починає проводити атаки, щоб пробити оборонні позиції росіян.

Разом з тим видання зазначає, що перші результати нового наступу були неоднозначними, вони ще не досягли масштабів успіху, як от під час наступу на Херсоні та Харківщині минулої осені, попри те, що ЗСУ уже відвоювали кілька сіл.

Старший науковий співробітник Фонду Карнегі Майкл Кофман, який нещодавно побував на передовій, заявив, що “сам контрнаступ не провалився, але він затягнеться на кілька місяців до осені”.

Видання зазначає, що західні партнери України занепокоєнні тим, що повернення ЗСУ до старої тактики потребує швидкого витрачання боєприпасів. Припускають, що це може зіграти на руку диктатору Путіну, який може поставити Україну в невигідне становище у війні на виснаження.

Також низка аналітиків сумнівається в тому, що друга хвиля українського контрнаступу дозволить прорвати російську оборону.