Президент Володимир Зеленський стверджує, що за час його перебування при владі було “запущено та фактично закінчено реформу Генеральної прокуратури”.

Ми запустили та фактично вже закінчили реформу Генеральної прокуратури. Там не лише закон – переформатували багато, прокурори пройшли конкурси”.

Також президент заявив, що влада “знайшла баланс серед правоохоронних органів”, а невдовзі буде запущена реформа Служби безпеки України, яка досі опікується економічними злочинами.

Відзначимо, що Володимир Зеленський заявив, що дав генпрокурору Ірині Венедіктовій час до кінця 2020 року, щоб та показала результат – кроки у сторону “посадок” корупціонерів.

“Якщо зараз діючий генпрокурор, новий генпрокурор, якщо вона – це вона, жінка, професійна жінка – якщо вона до кінця року не покаже свого результату, їй я дам таку саму відповідь”.

Зеленський заявив, що минулі керівники правоохоронних органів, зокрема антикорупційних “нікого не посадили”.

“Вони могли не пересаджати всіх корупціонерів, я розумію, пів року – дуже замало. Але повинні бути кроки, ми повинні відповідати перед суспільством, якому ми пообіцяли, що будуть посадки. Ми це обіцяли”.

За словами Зеленського, призначаючи колишнього генпрокурора Руслана Рябошапку, він говорив йому, що через пів року буде вимагати “реальний результат”.

Реагуючи на слова інтерв’юера, що 6 місяців – короткий термін, Зеленський відповів, що “немає часу”.

Нагадаємо, у 2019 року президент Володимир Зеленський підписав прийнятий Верховною Радою закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури”, який дав старт реформі прокуратури.

Цей закон набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування, крім пунктів та підпунктів, які набирають чинності з дня початку роботи відповідно Офісу Генерального прокурора, регіональних прокуратур, окружних прокуратур.

Згідно з прийнятим законом, Генпрокуратуру мають перейменувати в “Офіс генерального прокурора”.

Військову прокуратуру ліквідують, штат прокуратури зменшать в результаті переатестації. Діяльність Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів призупинять до 1 січня 2021.

Також варто відмітити, що у 2020 році Офіс генерального прокурора значно активізував роботу в галузі міжнародного співробітництва з питань екстрадиції з компетентними органами США, Грузії та інших держав, заявила генпрокурор Ірина Венедиктова.

“Зокрема, видано два члена керівної ланки терористичної організації” Ісламська держава “, одного з керівників руху” Талібан “, а також двох осіб, обвинувачених в шахрайстві і легалізації грошових коштів на суму близько $ 145 млн”, – цитує Венедіктову прес-служба Офісу генпрокурора.