Є лише два політики вищого ешелону, популярність яких зростає протягом останнього часу, – це Володимир Зеленський та Юлія Тимошенко, яка де-факто вийшла на друге місце президентського рейтингу.

Про це свідчать дані дослідження, проведеного Українським інститутом майбутнього спільно з Нью Імідж Маркетинг Груп в середині травня. В результаті опитування 2400 респондентів соціологи встановили, що лише два потенційні кандидати в президенти за останній місяць наростили свою підтримку.

Володимир Зеленський додав 5%, і сьогодні за нього готові віддати свої голоси 33% з тих, хто визначився та планує прийти на дільниці.

Другу сходинку президентського рейтингу посідає Юлія Тимошенко. Лідерка “Батьківщини” додала до своєї підтримки 1%, і нині за неї готові проголосувати 12%.

Водночас лідер “Європейської солідарності” Петро Порошенко з квітня опустився на 3%, з лютого – на 5%, а один з лідерів ОПЗЖ Юрій Бойко втратив два відсотки за місяць.

В свою чергу, Президент України Володимир Зеленський не має наміру запрошувати у свою команду Володимира Гройсмана, Арсенія Яценюка і Юлію Тимошенко – політиків, які свого часу обіймали посаду прем’єр-міністра та мають великий політичний досвід.

Про це Зеленський сказав на пресконференції, яка була присвячена другій річниці президенства, відповідаючи на запитання журналіста про те, чи розглядає він таку можливість

«Якщо ви маєте на увазі людей з потужним досвідом, таких як Володимир Гройсман, Арсеній Яценюк і Юлія Тимошенко, то таких людей із таким досвідом ви не побачите (у владі – ред.)», – зазначив Зеленський.

Він переконаний, що чинний уряд, враховуючи складні часи, працює непогано.

«Я вважаю, що у часи COVID, економічної кризи та війни вони дуже непогано працюють. Моя філософія та політика Прем’єр-міністра полягає в тому, що нічого страшного, якщо та чи інша персона, той чи інший міністр не може виконувати повністю 100-відсотково свої обов’язки чи те, що він або вона обіцяє. Тоді пропонуємо Раді звільнити того чи іншого міністра та замінити на іншого» – сказав глава держави.

Він наголосив, що «нові обличчя», які прийшли працювати у владу з початку його президентської каденції, вже також мають певний досвід і залишаються працювати заради держави.