Працівники Державного бюро розслідувань провели обшуки у народних депутатів від ОПЗЖ Вадима Рабіновича, Віктора Чорного та Олега Волошина.

Про це ДБР повідомляє у Телеграмі.

Працівники Державного бюро розслідувань провели обшуки у низки народних депутатів від ОПЗЖ, які незаконно перетнули або планували перетнути державний кордон України.

Слідчі дії проводились у межах досудового розслідування щодо неправомірних дій службових осіб правоохоронних органів, які сприяли певним особам, у тому числі народним депутатам України, у незаконному перетині державного кордону України.

Зокрема, у Рабіновича вилучено серед іншого три рушниці та великі суми готівки у гривнях і доларах, у Чорного – дві гранати (Ф-1 та РГД-5),у Волошина знайшли серед іншого пістолет.

Нагадаємо, перший заступник Голови Верховної Ради Олександр Корнієнко заявив, що близько 20 народних депутатів наразі перебувають за кордоном.

“Близько 20 народних депутатів не в Україні. Це депутати, які і раніше демонстрували свої непатріотичні настрої”, – зазначив перший віцеспікер.

Корнієнко відмовився називати прізвища цих парламентаріїв. Водночас він запевнив, що Служба безпеки України поінформована щодо кожного з них. Окрім того, перший заступник Голови ВР повідомив, що Президент України Володимир Зеленський уже підписав законодавчий акт, який передбачає кримінальну відповідальність за колабораційну діяльність.

Документ незабаром набуде чинності. Він підкреслив, що всі народні депутати, які під час війни продемонстрували колабораціонізм, відповідатимуть за законом. Крім того, документами зокрема запроваджується кримінальна відповідальність за співпрацю з державою-агресором, її окупаційною адміністрацією та/або її збройними чи воєнізованими формуваннями.

Вона передбачатиме обмеження доступу до зайняття посад, до посад, пов’язаних із виконанням функцій держави чи місцевого самоврядування, строком на 15 років та накладення інших відповідних покарань для осіб, які здійснювали таку співпрацю, а також можливість ліквідації юридичних осіб, уповноважені особи яких здійснювали таку співпрацю.