Як виявилось США постійно готувалися до можливої війни проти Росії.

Про це заявив відставний генерал, колишній командувач військ США в Європі Бен Ходжес в інтерв’ю

Відповідаючи на запитання, чи готові США до гіпотетичної війни з Росією в Європі, він зауважив, що американська армія, авіація, всі служби постійно тренуються та підтримують боєздатність.

«Щоб надіслати сигнал Кремлю: ми готові. Це стримування. І, звичайно, постійно працюючи з нашими союзниками на навчаннях, ми всі намагаємося збільшити наші можливості протиповітряної та протиракетної оборони, матеріально-технічне забезпечення», — сказав генерал.

Він додав: «Ми готувалися до цього постійно, коли ще я був лейтенантом у 1981 році в Західній Німеччині під час Холодної війни. Наша робота щодня полягала в тому, щоб бути готовими воювати проти СРСР, якщо той нападе».

Також на запитання, скільки тисяч американських солдатів наразі дислокуються в Європі, Ходжес пояснив, що ці цифри — не секрет.

«Загалом з усіх сил США в Європі (якщо рахувати армію, флот, авіацію, морську піхоту) — це близько 100 000. Це й активний резерв, який розквартирований і розгорнутий у Західній Європі: у Німеччині, Італії, Іспанії та Туреччині. А також ті, хто перебувають на ротації — переважно в Польщі, Румунії та країнах Балтії», — зазначив він.

Раніше Ходжес заявив, що не вірить у достовірність публікації The Washington Post, в якій викладено прогноз американської розвідкі щодо війни в Україні. В ньому йшлося про те, що контрнаступ Сил оборони України зазнає невдачі. Ходжес також закликав надати Україні зброю, щоб та змогла деокупувати Крим.

«Я не приймаю негативний прогноз, який надходить із Пентагону через WaPo. Але ми повинні вирішити, що ми хочемо, щоб Україна перемогла, і забезпечити ці можливості, щоб зробити Крим вільним і допомогти Україні перемогти», — сказав Ходжес.