Найбільшу державну підтримку аграріїв у 2018 році отримали компанії радника президента України Юрія Косюка –  власника бренду «Наша Ряба». 

Про це йдеться у розслідуванні програми «Схеми: корупція в деталях».

 Журналісти зафіксували, як у Міністерстві аграрної політики робили особливі привілеї компанії Косюка, тоді як іншим підприємствам необґрунтовано відмовляли у наданні дотацій.

Найбільші суми державної допомоги для аграріїв торік, а це близько 970 мільйонів гривень, отримали компанії, пов’язані з Юрієм Косюком. Це чверть від усієї торішньої агродопомоги, яка загалом склала близько 4 мільярдів гривень, за інформацією Мінагрополітики.

«Таким чином, якщо розділити ці гроші на кількість населення України станом на початок 2018 року, відповідно до інформації держстату, виходить, кожен громадянин України умовно надав допомоги компаніям, пов’язаним з Юрієм Косюком, на суму близько 23 гривень», – йдеться в матеріалі.

Юрій Косюк – радник президента України, колишній перший заступник голови Адміністрації Президента України і восьмий найбагатший українець відповідно до рейтингу «топ-100» видання «Новое время».

Журналісти програми «Схеми» стали свідками особливого ставлення членів комісії Мінагрополітики, яка ухвалює рішення щодо розміру держдопомоги, до підприємства «Перемога нова». Його бенефіціарним власником є Юрій Косюк.

​Попри те, що ця фірма не надала документ встановленого зразка (замість довідки від фіскальної служби був наданий лист) і пропустила дедлайн подачі цього документу, «Перемога нова» отримало державну підтримку на суму 34 мільйони.

Водночас інакше ставлення було помічене до дрібніших компаній. Із понад двох тисяч заявок за програмою дотацій на утримання корів торік комісія відмовила 200 аграрним компаніям.

Серед причин відмови – аграрії надіслали свої документи лише в електронному вигляді, а не у паперовому, або ж бракувало якоїсь довідки, зокрема і з фіскальної служби.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Найбільше коштів компанії Юрія Косюка отримали за напрямком часткового відшкодування вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів – це близько 960 мільйонів гривень.

Загалом за цим напрямком найбільше коштів отримала Вінницька область, де і сконцентровані компанії Косюка. Водночас дев’ять областей не отримали жодної копійки, серед них – Одеська, Херсонська, Закарпатська та Сумська.