Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган запропонував російському диктатору Володимиру Путіну провести зустріч з президентом України Володимиром Зеленським у Туреччині. Ця гра Ердогана в кілька фронтів вже починає потроху набридати. Пора пану президенту заїхати до нас в гості, якщо не страшно і побачити всі ті наслідки звірств недолугих окупантів. І це Реджеп Ердоган пропонує нам просто так проковтнути? Сісти за кавою побалакати і все вирішити. Яка мета? Через нашу кров на міжнародний майданчик не вийде заскочити, досить.

Після зустрічі лідерів РФ і Туреччини в Сочі 5 серпня, Ердоган заявив турецьким ЗМІ, що його попередні контакти з президентом держави-агресора Росії “знайшли позитивне відображення на Кавказі, в Сирії і в Україні. Позитивні для кого? Іноді здається, що Ердоган переслідує лиш одне бажання, схоже до путінського – побавитись на очах в усього світу, бути почутим і побаченим всіма, хто нехтує ним та не пускає, наприклад до ЄС.

“Ініціатива з експорту українського зерна через Чорне море є останнім глобальним прикладом цього. Зараз важливо реалізувати план здоровим чином і трансформувати позитивну атмосферу в конкретні кроки до повернення до переговорів у Стамбулі”, – заявив турецький президент. Тут би поаплодувати та немає чому. Успіх балаканини Ердогана втілився якраз в тій ракеті по одеському порту відразу ж після підписання домовленості.

Він заявив, що Україна повинна сідати за стіл переговорів з агресором, тому що переможця в розв’язаній Росією агресивній війні, на його думку, не буде. Також Ердоган в черговий раз запропонував Путіну особисто зустрітися із Зеленським – на території Туреччини. Вже після першої пропозиції героїчного посередництва Ердогана можна сказати – дякуємо, наступний. Таке відчуття, що такі як Ердоган якраз хочуть вийти переможцями в чужій грі, навіть ціною замороженого конфлікту. Та ні, буде по-нашому якраз таки. Далі ми можемо якось і самі. Але ж ні, Ердоган і далі хоче сипати своїми нібито пророчими думками.

“Я з самого початку підкреслював, що у війні в Україні не буде переможця. Попри труднощі, я також зберігаю свою тверду віру в те, що криза буде вирішена за столом переговорів. Я ще раз нагадав пану Путіну, що ми можемо організувати у себе його зустріч з паном Зеленським. Ми продовжимо. Я молю бога, щоб наші зустрічі в Сочі були корисними для нашого регіону, особливо для Туреччини і Росії”, – заявив Ердоган турецьким журналістам.

Здається, пан Ердоган переплутав трохи слова і зробив у слові війна рівно 5 помилок. Криза ціною наших життів обійдеться туркам задорого, вже повірте нам. А кому корисні будуть ваші зустрічі, то вже вирішимо ми. Бо думаємо, ваша балаканина трошки на дарма. Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що представники Росії брешуть, коли говорять про можливість “діалогу” з Україною. Країна-терорист, після скоєних звірств, зі зброєю в руках закликає Київ до нібито “переговорів”, що фактично є ультиматумом.

Москва поводиться безжально щодо людського життя. Українці живуть на своїй землі, і у Кремлі повинні були знати, що українці захищатимуться. Про це заявив президент Володимир Зеленський. Як повідомляє пресслужба Офісу президента, український гарант під час онлайн-зустрічі з африканськими ЗМІ сказав про те, що Росія являє собою країну-терориста, яка закликає до “перемовин” після того, як вона вчинила низку звірств. За його словами, це не ініціатива щодо діалогу, а ультиматум.

“Це не діалог, це не примирення, це ультиматум з їхнього боку, який звучить так: “Якщо ви не зробите так, як ми хочемо, ми будемо вас вбивати”. Але вони кажуть у медіа: “Ми готові до діалогу”. Це брехня! Що це за діалог? Як референдум у Криму? Зі зброєю в руках вони з нами готові говорити?” – зазначив Зеленський

Також він додав, що РФ відчуває себе сильною і демонструє безжалісність до людського життя. У Кремлі повинні були знати, що Україна, у разі такої поведінки з боку Російської держави, захищатиметься.

“Ми захищаємося, ми на своїй землі”, – підкреслив Володимир Зеленський.