Рівна підтримка кандидата в президенти України Володимира Зеленського по всій країні в першому турі виборів 2019 свідчить про те, що він об'єднав українців. Про це заявив політолог Андрій Золотарьов.

"У Луганській і Львівській областях – все в зеленому кольорі. Фактично, немає регіонального поділу підтримки Зеленського. Як кандидат він "зшив" державу. Він продемонстрував, що питання геополітичного вибору, армії, мови і віри, які розколювали суспільство, – другорядні і штучно нав'язані. А результат першого туру показав, що більшість українців хочуть системних змін ", – сказав Золотарьов.

Також, за його словами, підтримка Володимира Зеленського на півдні і сході України свідчить про втрату монопольного становища проросійських сил в цих регіонах.

"Час, коли проросійські сили монопольно контролювали регіони південного сходу країни, пройшло. Фактично, Зеленського підтримала проукраїнська частина виборців колишньої "Партії регіонів". Південь і схід в значній мірі стали проукраїнськими", – зазначив Золотарьов.

Одночасно експерт засудив заклики вчинити розправу над опонентами чинного президента, які поширюють деякі прихильники Петра Порошенка.

"Така позиція – за межами добра і зла. Фактично, це дегуманізація тих, хто опонує Порошенко, – прихильників Тимошенко або Зеленського. У будь-якій цивілізованій країні за таке залучають до суду. Українська СБУ, яка перетворилася в збройний загін Петра Порошенка, не помічає таких речей", – заявив Золотарьов.

В свою чергу старший член Комітету з питань міжнародних відносин Сенату США Роберт Менендес привітав українців з проведенням прозорого й демократичного першого туру голосувань й підкреслив, що це доводить "різкий контраст" з реаліями, що існують в Росії.
На цьому він наголосив у офіційній заяві.

"Вітаю народ України з успішним виборчим процесом, який відбувся в неділю. Міжнародні спостерігачі на виборах підтвердили, що виборці мали змогу вільно реалізувати своє право на обрання з широкого списку кандидатів, які мали змогу вільно проводити свої кампанії", – заявив американський законодавець.

Сенатор також закликав кандидатів, які братимуть участь у другому турі, "розпочати змістовний діалог з українським народом", щоб виборці могли зробити обґрунтований вибір кандидатури Президента.

"Серед нагальних питань, люди заслуговують почути відповіді кандидатів про війну з Росією і планів серйозного протистояння корупції", – підкреслив Менендес.

"Україна в черговий раз продемонструвала різкий контраст із сусідньою Росією, де такі вибори були б немислимі за президентства Путіна", – наголосив американський сенатор.