У питаннях постачання і транзиту газу Україна залишається важливим партнером Німеччини

Про це заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель, виступаючи на конгресі “за орієнтоване в майбутнє трансатлантичне партнерство”.

“Що стосується України, то у нас є спільна політика і розуміння, що Україна, перш за все, в питаннях постачання або транзиту газу залишається важливим партнером”, – сказала Меркель.

Вона відзначила, що зараз триває обмін з питань трансатлантичного партнерства і поки немає загальної оцінки по цій темі, як і по газопроводу “Північний потік-2”.

Меркель додала, що важливо і в майбутньому продовжувати обмін думками щодо цих проблем.

Також Меркель заявила, що в Німеччині можуть підвищити витрати на оборону до 2% ВВП. Влада розглядає таку можливість, зважаючи, зокрема, на “дії Росії”.

Ми прихильні щодо підвищення витрат на оборону у 2% від ВВП, як і раніше. Ця мета була оновлена, вона пов’язана з обороною у напрямку Росії, – пояснила Меркель.

Вона додала, що Берлін цінує те, що американські війська залишились у Німеччині. “Вітаємо той факт, що плани щодо перекидання не здійснилися”, – зазначила вона.

Й наголосила, що США є найважливішим партнером єдиної Європи – “природним та незамінним”. Мовляв, разом країни можуть брати участь у формуванні глобалізації.

Нагадаємо, Напередодні німецька чиновниця закликала ЄС відреагувати на дії Кремля. “Агресивна зовнішня політика Росії все ближче наближається до європейських кордонів”, – підкреслила вона.

Раніше у Німеччині також відреагували на відведення російських військ від кордону з Україною. А також закликали Росію зняти обмеження в Чорному морі.

Крім цього, міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас заявив, що Україні загрожує замороження конфлікту на Сході.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.