Дискусії між членами Альянсу щодо можливого направлення військових в Україну наразі тривають. Йдеться не про введення військ НАТО в Україну, а про суверенний вибір кожної країни розглядати питання про відправку певного персоналу поза будь-якими рамками НАТО. Тим часом Канада готова розмістити в Україні війська за певних умов. Про це заявив міністр оборони країни.

Він зазначив, що канадські військові могли б допомагати у підготовці українських військовослужбовців та діяти у небойовій ролі проти росії далеко від фронту.

Канадські війська навчили понад 40 тисяч українських солдатів і бойових медиків у Польщі, і ця робота демонструє прихильність Канади до триваючої боротьби демократії проти диктатури.

Крім того, Канада надасть Україні 3,02 мільярда доларів у вигляді фінансової та військової допомоги у 2024 році. Таким чином, загальний обсяг допомоги, наданої Оттавою Україні з лютого 2022 року, становитиме понад 13,3 млрд доларів, включно з 4 млрд доларів у вигляді військової допомоги.

Нагадаємо, нещодавно Макрон заявив, що країни-члени Євросоюзу обговорюють питання можливої відправки своїх солдатів в Україну в майбутньому. Він зазначив, що консенсусу в цьому питанні ще не досягли.

Одразу після цього низка країн НАТО виступила з заявами, що не розглядає відправку своїх військ в Україну та їхню участь у війні з Російською Федерацією.

Президент Франції Еммануель Макрон відповів, що його слова про можливість відправки західних військ в Україну були «зваженими» та «продуманими».

На відкритті паризького Олімпійського селища в Сен-Дені його попросили прокоментувати заяви європейських лідерів з цьго приводу. Макрон сказав, що кожне його слово на цю тему було зваженим, продуманим і виваженим.

«Це досить серйозні теми», — додав він.

При цьому російський лідер Воломир Путін, коментуючи ці слова під час послання до Федеральних зборів РФ, знову пригрозив світу ядерною війною та «трагічними наслідками».

«Захід каже, що Росія нібито збирається напасти на Європу, це якась маячня…Заговорили про можливість відправки в Україну натівських військових контингентів, але ми пам’ятаємо долю тих, хто відправляв колись свої контингенти на територію нашої країни. Але тепер наслідки для можливих інтервентів будуть набагато трагічнішими. Вони мають розуміти, що у нас теж є зброя, яка може вражати цілі на їхній території», — заявив Путін.

Глава Кремля також заговорив про «реальну загрозу» ядерної війни, яка означатиме знищення людства.

«Усе, що Захід і США вигадують і чим лякають весь світ, реально загрожує конфліктом із застосуванням ядерної зброї, а значить знищенням цивілізації», — заявив Путін.

Думку Макрона також не підтримали очільники й інших країн. Зокрема, Угорщина та Німеччина відкинули ідею відправки в Україну військ країн НАТО. Як пише Sky News, відповідні заяви зробили представники урядів цих двох країн.

Так, міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що Будапешт не бажає надсилати Києву зброю чи війська і що його позиція з цього приводу є «твердою».

Канцлер Німеччини Олаф Шольц пішов трохи далі і заявив, що в Україні не буде не лише німецький військ, а взагалі жодного європейського солдата чи солдата НАТО.

«Ще раз у дуже гарній дискусії було обговорено, що те, про що ми домовилися з самого початку між собою, також стосується майбутнього – а саме те, що на українській землі не буде жодних сухопутних військ, жодних солдатів, яких туди могли б відправити країни Європи, або країни НАТО», — сказав він.