На 18 березня попередньо заплановано 40 рейсів, які повернуть українців з-за кордону.

Про це заявив президент Володимир Зеленський під час відеозвернення.

“Наші посли та консули працюють цілодобово. Для вирішення ваших проблем МЗС та міністерство інфраструктури України максимально мобілізовані. Учора 125 рейсів повернули додому 23 тисячі українців. Сьогодні 50 рейсів та 10 тисяч українців. На завтра попередньо заплановано ще 40 рейсів”.

Він додав, що українців приймають аеропорти Києва, Дніпра, Одеси, Запоріжжя, Харкова та Львова. Вже повернулися літаки з Азербайджану, Вірменії, Грузії, Єгипту, Ізраїля, Іспанії, Катару, Молдови, ОАЕ, Таїланду та Туреччини.

В свою чергу, телеграм канал Легітимний, посилаючись на свої джерела, пояснює, чому президент Зеленський пішов на такі жорсткі заходи і навіть готовий їх посилити при необхідності в боротьбі з епідемією коронавіруса.

Джерело розповідає, що на закритій нараді президента озвучили приблизні цифри, скільки втратить український бюджет і український бізнес через введення карантину і закриття країни на ключ, а також зупинки всього в країні. Звучала інформація навіть про дефолт, обвал гривні аж до 35 за 1 $, а також лякали президента інформацією, що опоненти будуть провокувати розкачку суспільства і це сильно вдарить по рейтингу Зе.

Також Зеленському надали інформацію, що якщо не вдатися зараз до таких радикальних заходів, то все одно доведеться закривати країну в квітні, але вже з десятками тисяч інфікованих і з тисячами померлих. Тоді будуть великі втрати не тільки в грошах і рейтингах, а й в людських життях.

Президент вибрав непопулярне радикальне рішення все це зупинити зараз, щоб мінімізувати ризики різкого стрибка епідемії. Президент розуміє, що всі ці роки наша медицина деградувала. Ми дуже слабкі, у нас нічого не бракує, а якщо дати епідемії шанс поширитися, то наслідки будуть історичного масштабу. Зеленський вибрав життя українців, і навіть можливий дефолт, ніж масову загибель своїх громадян.

P.S. Ми не хочемо знати, як би вийшло, якби президент зараз не закрив все, тому що ми хочемо, щоб наші рідні і наші діти жили. Життя – це найдорожче, що у нас є. Бережіть його.