Президент України закликав терміново провести зустріч лідерів країн Нормандської четвірки для обговорення мирного процесу і узгодження подальших кроків щодо врегулювання конфлікту.

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель в середу, домовилися про швидке проведення саміту в “нормандському форматі”.

Про це повідомили в прес-службі Офісу президента України.

“Глави держав обговорили результати саміту “Групи семи” в Біарріці. Президент України подякував за послідовну позицію ФРН про неможливість повернення Росії в “Сімку” в умовах агресії проти України і окупації Криму”, – сказано в повідомленні, оприлюдненому в середу ввечері.

В інформації підкреслюється, що Зеленський повідомив про ситуацію з безпекою на сході України, зокрема виконання українською стороною домовленостей з розведення сил і засобів в районі Станиці Луганській.

“Він також підтвердив, що Україна залишається послідовною у виконанні своїх зобов’язань щодо мирного врегулювання на Донбасі з використанням політико-дипломатичних механізмів”, – сказано в повідомленні.

Крім того, президент України закликав терміново провести зустріч лідерів країн Нормандської четвірки для обговорення мирного процесу і узгодження подальших кроків щодо врегулювання конфлікту.

Зі свого боку Меркель висловила підтримку зусиль України, спрямованих на встановлення миру на Донбасі, погодившись з необхідністю проведення зустрічі на вищому рівні найближчим часом. “Досягнуто домовленості про підготовчі зустрічі дипломатичних радників глав держав і урядів 2 вересня цього року”, – підкреслили в ОПУ.

Під час розмови було також обговорено ряд питань українсько-німецького співробітництва і взаємодії сторін на межнародній арені.