Російські окупаційні війська наразі сконцентрували найбільші сили на наступальних діях поблизу міста Соледар Донецької області.

Останніми днями російські окупанти просунулись в напрямку Соледара та мають успіхи більші, ніж зазвичай. Через морози, окупанти змогли застосувати бронетехніку та просунутись далі.

Про це 24 Каналу розповів військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан. За його словами, раніше погода не дозволяла застосовувати бронетехніку, але тепер росіяни змогли її вивести в “поля”.

За словами військового експерта, раніше Росія використовувала переважно живу силу для того, щоб атакувати позиції ЗСУ в Донецькій області. Особливих успіхів така тактика не мала.

Після того, як настали морози, з’явилась можливість застосування бронетехніки, що й призвело до просування росіян.

Зараз вони вивели бронетехніку й саме такого роду рух російських військ дозволив виконати їм певні маневри,
– зазначив Світан.

Полковник ЗСУ розповів, що попри незначний успіх українські оборонці вже знайшли спосіб, як знищити техніку ворога, а тому очікується стабілізація найближчого тижня.

Наші війська знайшли зараз певні моменти, пов’язані зі знищенням цієї техніки і найближчим часом, за цей тиждень, ситуація там буде стабілізована,
– сказав полковник ЗСУ.

Окрім цього, військовий експерт не виключає змінення балансу сил, оскільки українська армія тепер також може використовувати бронетехніку в напрямках, де є пріоритет в наступальних діях. Це стосується району Сватового-Кремінної, де ЗСУ зможуть “відсікати” постачання боєкомплекту для окупантів в район Бахмуту та Соледару.

“Рух в цих районах буде “відсікати” постачання боєкомплекту саме в район Соледару та Бахмута. Тобто буде такий асиметричний удар і я думаю, що нам це допоможе”, – сказав Роман Світан.

Зазначимо, 9 січня російські війська почали штурмувати Соледар. Ймовірно це є спробою наблизитись до Бахмута, та відкрити подальший шлях до окупації Донецької області.

У Генштабі ЗСУ зазначили, що відбили атаки на Бахмут та Соледар, але бої тривають й надалі.

Британська розвідка повідомила, що, ймовірно, росіяни контролюють більшу частину Соледара.

Російські війська посилили тиск на Бахмут, однак вони навряд чи оточать місто, де тривають запеклі бої, найближчим часом.
Про це йдеться у розвідувальному огляді міноборони Британії у вівторок.

Як йдеться у зведенні, за останні дні російські війська та сили “Вагнера” здійснили тактичне просування до міста Соледар і, ймовірно, контролюють більшу частину населеного пункту. Розвідка нагадує, що Соледар розташований за 10 км на північ від Бахмута, захоплення якого, ймовірно, залишається головною оперативною метою Росії.

Соледарська вісь Росії, найімовірніше, є спробою оточити Бахмут з півночі та порушити українські лінії комунікацій, підкреслює британська розвідка.

Частина бойових дій зосереджена на входах до 200-кілометрових невикористовуваних тунелів соляних шахт, які проходять під районом. Обидві сторони, ймовірно, занепокоєні тим, що вони можуть бути використані для проникнення в тил.

Незважаючи на посилення тиску на Бахмут, Росія навряд чи оточить місто найближчим часом, оскільки українські сили утримують стабільні оборонні рубежі в глибині та контролюють шляхи постачання, стверджує британська розвідка.

На початку січня розвідка Британії заявляла, що період найсильнішого наступу російських сил під Бахмутом вже минув і подальші успіхи РФ у цьому районі, принаймні найближчим часом, малоймовірні.