Голова МЗС Німеччини закликала до «фундаментальних реформ» Організації Об’єднаних Націй, аби вона відображала нинішню ситуацію у світі.

Про це Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок сказала під час візиту до Сполучених Штатів.

На думку Бербок, ООН потребує реформ, аби її система стала «більш справедливою, інклюзивною та дієздатною». Йдеться зокрема про розширення постійних членів Ради безпеки Організації за рахунок Бразилії, Індії, Німеччини та Японії.

«Рада безпеки ООН, яка все ще представляє світ ХХ століття, застаріла», – підкреслила голова німецького МЗС, додавши, що лиш у разі операційного оновлення Радбез стане «місцем, де світове співтовариство зможе спільно вирішувати свої проблеми в довгостроковій перспективі», — заявила вона.

А що ви думаєте з цього приводу? Ставте лайк та пишіть свої думки у коментарях

Для того, щоб сприяти такій модернізації, Німеччина разом із Намібією веде переговори про проведення Саміту майбутнього ООН у 2024 році.

Варто підкреслити, що у вівторок розпочинаються загальні дебати на Генеральній асамблеї ООН, в яких візьме участь і канцлер Німеччини Олаф Шольц. Очікується, що вони стосуватимуться питань глобального миру, міжнародного права, клімату, охорони здоров’я й розвитку, а також прав дівчат і жінок.

Як відомо, до складу Ради безпеки ООН входять п’ять постійних членів – Велика Британія, США, Китай, Росія і Франція – і десять непостійних членів, яких обирають на дворічний термін.

Проте, США почали розробку пропозиції реформи Радбезу ООН, яка передбачає розширення його складу для кращого представництва регіонів світу, але без надання права вето.