Президент РФ Володимир Путін буде відсторонений від влади в країні-агресорі Росії, проте це відбудеться не в результаті виборів. Зокрема, ходить думка, що Путін буде відсторонений від влади власним оточенням після поразки у війні проти України, за яким буде неминучий крах режиму. У Кремлі все звалять на Путіна і будуть намагатися домовитися із Заходом.

Про це заявив російський соціолог, публіцист Ігор Ейдман.

Він наголосив, що політичну кар’єру Путіна і його правлячий у Росії режим знищить поразка у війні з Україною.

«Я сподіваюся, що йому недовго залишилося правити. Але він піде не тому, що скоро помре, і не в результаті демократичних виборів, яких немає в Росії – його знищить поразка у війні проти України і подальший неминучий крах режиму», — вважає Ейдман.

За його словами, у такій ситуації кремлівські «еліти» самі усунуть Путіна і будуть намагатися домовитися із західним світом.

«У процесі поразки у війні своя ж верхівка його усуне, щоб все на нього звалити і знову намагатися домовлятися із Заходом», — підкреслив Ігор Ейдман.

Варто додати, що у більшості росіян — рабський менталітет, тому вони не виступатимуть проти війни та мобілізації, навіть коли втрати ЗС РФ досягнуть “лінії неповернення”.

Таку думку висловив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко, коментуючи думку, що тільки-но кількість втрат російської армії в Україні перевищить пів мільйона — це буде та “лінія неповернення”, після якої Росія почне змінюватися.

“Ми дуже скоро це побачимо. Дуже скоро буде ця лінія неповернення так звана. Але нічого не зміниться. Абсолютно. У цьому рабський менталітет більшості росіян — безхребетних, аморфних, безініціативних. Там немає громадянського суспільства, там немає свободи думки, там немає сміливості вийти на вулицю і відстояти свої права. Там простіше або сидіти в норі, сховавшись, або втекти кудись до Вірменії, з Вірменії до Монголії, з Монголії до Грузії і так далі. Той, хто тікає, не братиме зброю, дивімось правді в очі. Коли почалася часткова мобілізація в Росії, вони призвали 300 тис. осіб. Близько мільйона втекло з Росії. Просто цікаво було б — а якби 50 тис. мужиків вийшли б на Червону площу із заявою, що вони проти цієї часткової мобілізації. Які були б зміни в такому разі в Росії? Я думаю, що зміни були б. Але цього не сталося”, — сказав він.

Мільйон замість того, щоб протистояти путінському режиму, втік по інших країнах — Вірменія, Грузія, Монголія, Казахстан, додав Коваленко.

“Там зараз можна бачити всіх цих росіян, які втекли, які потім перебиралися до Туреччини, Європи та інших країн манівцями. І там працюють, прекрасно почуваються. Буде ще одна мобілізація — втече ще один мільйон. І так далі, і тому подібне. Тобто жодного бажання брати зброю в руки (проти РФ на боці України.). Одиниці — це не мільйони. Навіть “Сибір” — це винятковий випадок, точно так само, як легіон “Свободная Россия”, як РДК, але це не дивізія, не бригада. Це окремі батальйони і підрозділи, деякі навіть не рівня батальйону. За чисельністю це ніщо, порівняно тільки хоча б з одним угрупованням військ російської армії на тимчасово окупованих територіях, яких понад 400 тисяч. Просто порівняння — 400 тисяч готові вбивати українців, а скільки готові цьому чинити спротив зі зброєю в руках, а не десь там у Грузії, Монголії чи Казахстані?”, —  резюмував військово-політичний оглядач.